Zostań liderem, aby uratować komuś życie!

Jesteś studentem studiów dziennych? Zorganizuj akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku na swojej uczelni! Poznaj nowych ludzi, zdobądź doświadczenie i... uratuj komuś życie! Rekrutacja trwa do 21 października 2015 r.

O PROJEKCIE

„Powiedz AAAaaa” to projekt powiązany z rozpoczętą w kwietniu 2013 roku przez Fundację DKMS Polska inicjatywą rejestracji potencjalnych Dawców szpiku na uczelniach. Jego celem jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji. W ramach poprzednich inicjatyw skierowanych do studentów z całej Polski, na uczelniach zarejestrowano ponad 64 000 potencjalnych Dawców, spośród których już ponad 130 podarowało potrzebującym Pacjentom szansę na życie.

W jesiennym semestrze roku akademickiego 2015/2016 studenci mają wyjątkową możliwość zorganizowania akcji rejestracji na swojej uczelni w ramach stażu w Fundacji DKMS Polska.

DO KOGO JEST SKIEROWANY I NA CZYM POLEGA?

Projekt skierowany jest do studentów dziennych wszystkich uczelni w Polsce. Studenci, którzy chcą zorganizować akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku, aplikują mailowo na stanowisko Lidera projektu. Fundacja DKMS Polska typuje Liderów, którzy będą realizowali działania na swojej uczelni w ramach stażu. W kolejnym etapie wybrani przez Fundację Liderzy projektu biorą udział w obowiązkowym szkoleniu, które odbywa się w Warszawie. Następnie przychodzi czas na realizację działań promocyjno-edukacyjnych, których zakończeniem jest finał w postaci akcji rejestracji. Fundacja zapewnia materiały promocyjne i rejestracyjne oraz pełne wsparcie koordynatorów dedykowanych wyłącznie do projektu.

DLACZEGO WARTO?

Organizując akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych masz przede wszystkim realny wpływ na poprawę sytuacji Pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Jest to również wspaniała przygoda, która wielu uczestnikom poprzednich edycji pomogła obrać swój życiowy kierunek oraz miała pozytywny wpływ na ich przyszłą karierę zawodową. Dzięki dwudniowemu szkoleniu, a także wspólnym działaniom masz doskonałą możliwość zawarcia wielu nowych znajomości z ludźmi z całego kraju i tym samym, zdobycia wartościowych kontaktów. Do tego zaliczasz jedyny w swoim rodzaju staż, dzięki któremu przyczyniasz się do ratowania ludzkiego życia!

CO MOŻNA ZYSKAĆ?

Udział w projekcie to szansa na uzyskanie cennej wiedzy oraz doświadczenia z zakresu organizowania i promowania wydarzeń charytatywnych, a także możliwość rozwoju osobistego i poznania specyfiki pracy zespołowej. Sama organizacja akcji rejestracji daje również - nieporównywalne z niczym innym - poczucie pełnienia misji oraz satysfakcję

Zostając Liderem projektu na swojej uczelni, jesteś osobą odpowiedzialną za realizację działań związanych z akcją, którą będziesz organizował (Twoje zadania). Każdy Lider, który rzetelnie wypełni swoje obowiązki oraz wykaże się realnym zaangażowaniem, otrzyma oficjalne zaświadczenie o odbyciu stażu w Fundacji DKMS Polska z wyszczególnionym zakresem odpowiedzialności oraz referencje. Będzie to potwierdzenie zdobytych umiejętności i doświadczenia, które są nieodłącznym elementem procesu budowania kariery zawodowej.

Wolontariusze oraz wszystkie osoby, od których uzyskasz wsparcie, otrzymają oficjalne podziękowania i zaświadczenia o udziale w projekcie.

Zalicz staż. Przeżyj przygodę. Pomóż ratować życie.

Więcej informacji na stronie.