Zostań korespondentem Integracji!

Pokaż w kalendarzu: 
0

Lubisz pisać? Masz ciekawe pomysły? Jesteś otwarty na nowe wyzwania? Fundacja Integracja poszukuje lokalnych korespondentów! Jeżeli wiesz, że obok Ciebie dzieje się coś interesującego związanego z osobami z niepełnosprawnością, stwórz informacje, artykuł, galerię zdjęć bądź podziel się tym z fundacją telefonicznie.

W ten sposób stajesz się naszym lokalnym korespondentem. Korespondent ma szansę wypromować nie tylko swój region, ale przede wszystkim działalność osób z niepełnosprawnością. Od czegoś trzeba zacząć, a z pewnością praca korespondenta ułatwi Ci start w mediach. Twoje materiały mogą ukazać się na łamach m. in. magazynu "Integracja", portalu niepelnosprawni.pl - największego serwisu informacyjnego poruszającego tematykę niepełnosprawności oraz programu telewizyjnego "Misja Integracja" emitowanego w TVP Regionalna. Jeżeli jesteś początkujący i nie do końca radzisz sobie z tworzeniem treści i obrazów, to możesz liczyć na pomoc fundacji.

INFORMUJMY, DZIAŁAJMY, ZMIENIAJMY!

"Pragniemy zaprosić do współpracy nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale też ich rodziny, znajomych i lokalnych dziennikarzy. Chętni staną się korespondentami, z którymi Integracja miałaby stały kontakt. Polegałoby to na przesyłaniu przez korespondentów informacji dotyczących osób z niepełnosprawnością, sukcesów, problemów a także wydarzeń z nimi związanych, z których później Integracja będzie tworzyć newsy, artykuły i materiały telewizyjne." – podkreśla Ewelina Dogońska koordynator akcji "Zostań korespondentem Integracji".

Współpraca z Integracją to przede wszystkim szansa na nowe doświadczenie, kontakty i rewelacyjną zabawę. Najbardziej aktywni korespondenci będą mieli szansę wziąć udział w profesjonalnych warsztatach dziennikarskich. Podczas warsztatów pod okiem ekspertów korespondenci nauczą się tworzenia materiałów informacyjnych, reportaży i felietonów. Wybrane prace ujrzą światło dzienne i będą publikowane w mediach. Aktywnym korespondentom wystawiamy certyfikaty współpracy.

Jak to wygląda?

  1. Wyrażasz chęć udziału w akcji i zgłaszasz się na: korespondent@integracja.org.
  2. Obserwujesz działalność osób z niepełnosprawnością w Twoim otoczeniu.
  3. Informujesz i przekazujesz materiały Integracji.
  4. Tworzysz materiały z naszym udziałem.
  5. Bierzesz udział w warsztatach dziennikarskich.
  6. Masz możliwość współpracy z redakcją prasową, portalową i telewizyjną.

Masz pytania? Zgłoś się do Eweliny Dogońskiej: ewelina.dogonska@integracja.org.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego