Wykład pt. "Roboty medyczne szansą dla lekarzy i ich pacjentów"

Zastanawiasz się w jaki sposób medycyna łączy się z innymi dziedzinami naukowymi? Przyjdź na wykład "Roboty medyczne szansą dla lekarzy i ich pacjentów" realizowany w ramach projektu Transform4Europe i zdobądź cenną wiedzę od najlepszych!

CO? - podwójny wykład otwarty pt. "Roboty medyczne szansą dla lekarzy i ich pacjentów"
KIEDY? – 13 września 2023 r. w godz. 17.00 – 18.30
GDZIE? - Miejski Inkubator Przedsiębiorczości RawaInk
(Katowice, ul. Teatralna 17a)

13 września 2023 r.
odbędzie się podwójny wykład otwarty pt. "Roboty medyczne szansą dla lekarzy i ich pacjentów" organizowany w ramach projektu Transform4Europe.

Gośćmi wydarzenia będą:

• Prof. Zbigniew Nawrat - Dyrektor Kreatywny w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religi, autor i główny konstruktor Robina Heart - robota kardiochirurgicznego.
  • Prof. dr Robertas Damaševičius – pracownik naukowy, wykładowca w Katedrze Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie.

Wykład przybliży realia pracy w obszarze innowacyjnej medycyny, jak wygląda droga od pomysłu do prototypów i produktów oraz jak przeplata się nauka z biznesem.

Zostanie także przedstawiona unikalna perspektywa skrzyżowania dziedziny medycyny innowacyjnej z innymi dyscyplinami, takimi jak psychologia, informatyka i robotyka.

Wykład odbędzie się w RawaInk przy ul. Teatralnej 17a w Katowicach w dniu 13 września 2023 r. w godz. 17.00 – 18.30.
Wykład prowadzony będzie w języku angielskim.

***

Wykład jest częścią inicjatywy o nazwie Szkoła Przedsiębiorczości, która odbywa się na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w dniach 11-15 września 2023 r.

Wydarzenie  koncentruje się na pracy zespołowej  studentów konsorcjum,  a jej celem jest zbudowanie interdyscyplinarnych zespołów w celu synergii kompetencji i umiejętności.

Podczas wydarzenia obecni będą studenci Uniwersytetu Kraju Saary, Uniwersytetu w Alicante, Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa z Ochrydy, Uniwersytetu w Trieście, Uniwersytetu Witolda Wielkiego oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Na wykład nie obowiązują zapisy. Wstęp wolny! Zapraszamy!