Wykład firmy JCommerce w Instytucie Informatyki UŚ!

Ambasador JCommerce – Mariusz Mazgaj – zachęca do wzięcia udziału w wykładzie organizowanym przez firmę JCommerce już 23 kwietnia 2015 r. w czwartek o godz. 10:00 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego.

Właśnie dla Was od JC najświeższa wiedza z zakresu informatyki. Nie może Was zabraknąć!

Wykład
Temat: Przegląd kluczowych funkcjonalności Microsoft Azure Cloud Services w praktyce
Data: 23 kwietnia 2015 r. (czwartek) godz. 10:00
Miejsce: Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego, sala wykładowa B4

Plan:

1. Wprowadzenie do platformy Microsoft Azure
  2. Przedstawienie miejsca Cloud Services w ekosystemie Azure
  3. Wieloetapowe, tematyczne live demo prezentujące funkcjonalności i zastosowanie Cloud Services
  • Zapoznanie z Azure Management Portal,
  • Omówienie wystąpień Cloud Services Web Role,
  • Omówienie wystąpień Cloud Services Worker Role,
  • Przedstawienie współdziałania Web Role i Worker Role.

Opis:
W trakcie wykładu słuchacze zostaną zapoznani z najważniejszymi funkcjonalnościami
i możliwościami zastosowania Cloud Services na platformie Azure firmy Microsoft. Po krótkim wprowadzeniu do platformy, całość uwagi skupi zostanie skupiona na prezentacji Cloud Services. Głównym punktem sesji będzie wieloetapowe live demo, obrazujące wykorzystanie wystąpień Cloud Services (Web Role oraz Worker Role) na przykładzie różnych wariantów aplikacji przeszukującej zbiór obrazów pod kątem zgodności ze wzorcem. W jego trakcie zaprezentowane zostaną kluczowe funkcjonalności Cloud Services, w tym: debugowanie zdalne i lokalne (z wykorzystaniem emulatora), monitorowanie zasobów, skalowanie ręczne i automatyczne, tracing i logowanie, profilowanie, Role Local Storage oraz Role Cache.

Opis prelegentów:
Marek Początek i Łukasz Żwak są .NET Developerami w firmie JCommerce SA Obecnie zajmują się rozwojem zunifikowanego systemu typu backend API dla zagranicznego dostawcy rozwiązań hostingowych i data center.

Marek jest zwolennikiem siermiężnej, niemieckiej myśli technologicznej, fanem jednolinijkowców
i brutalnego podejścia do "debugowania" wyrażeń lambda w LINQ. Nie uznał stworzenia myszy komputerowej, hołdując zasadzie, że wszystko da się osiągnąć przy użyciu skończonej liczby skrótów klawiaturowych. Smakosz Nadgryzionego Jabłka.

Łukasz podziwia Billa Gatesa za jego wizjonerstwo i młodzieńcze wybryki, Steve'a Ballmera za jego prezencję i sceniczne wybryki oraz Satyę Nadellę za połączenie tych dwóch osobowości w jedną. Stara się być wielowątkowy, ale zdarza się mu złapać deadlock. Wolny czas spędza na poszukiwaniu Świętego Graala wśród architektur systemów informatycznych oraz sposobów na sprowadzenie Marka z Cupertino do Redmond.

Serdecznie zapraszamy.