Wolontariat w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości

Nie godzisz się na obojętność wobec słabszych, najbardziej potrzebujących? Wolontariat w Szlachetnej Paczce to propozycja dla osób, które chcą widzieć realne efekty swoich działań. W Akademii Przyszłości z kolei życie Dziecka odmienia się przez osoby. Dlatego Ty możesz odmienić jego świat. Zostań wolontariuszem!

CO? – wolontariat w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości

O WOLONTARIACIE
Co robi Wolontariusz w Szlachetnej Paczce?

• Spotyka się z wybranymi Rodzinami ze swojej okolicy, zgłoszonymi do Szlachetnej Paczki, które potrzebują wsparcia – jest do tego przygotowany merytorycznie przez Paczkę, ma osobę wspierającą i koordynującą działania
  • Współpracuje z Darczyńcą przygotowującym paczkę z pomocą – mając wiedzę o sytuacji Rodziny, daje podpowiedzi do listy potrzeb i wspiera w rozwiązaniu wyzwań, które mogą pojawić się przy pakowaniu i dostarczeniu paczki.
  • Koordynuje dostarczenie paczki do Rodziny w czasie grudniowego Weekendu Cudów – w magazynie Szlachetnej Paczki przejmuje paczkę od Darczyńców i pomaga ją dostarczyć Rodzinie.

Wymagania:

• uśmiech, który przełamuje pierwsze lody,
  • uszy, które potrafią słuchać trudnych historii,
  • serce pełne empatii,
  • ręce gotowe poklepać po ramieniu, a w Weekend Cudów nieść liczne paczki,
  • miłe słowa na końcu języka,
  • pozytywna energia, która wnosi zmiany w życie drugiego człowieka.

W ramach oferty:

• sprawdzony model wolontariatu,
  • szkolenie i wsparcie na każdym etapie działań,
  • możliwość zmiany świata na dobre,
  • szansa na rozwój kompetencji,
  • okazja do poznawania ciekawych ludzi.

Benefity:

• wpływ na zmianę świata – indywidualne zaangażowanie będzie miało przełożenie na realne efekty,
  • poczucie ogromnej satysfakcji i radości,
  • rozwój – wolontariusz zdobędzie unikalne doświadczenie i poszerzy swoje kompetencje,
  • kontakty – wolontariusz pozna wyjątkowych ludzi i zbuduje wartościowe relacje zawodowe i osobiste.

Zgłoszenia są przyjmowane na stronie Szlachetnej Paczki.

****************************************************
Co robi Wolontariusz w Akademii Przyszłości?

• Zostaje przypisany do konkretnego Dziecka i spotyka się z nim na terenie szkoły – realizuje indywidualny program zajęć, korzystając ze scenariuszy i materiały z bazy Akademii Przyszłości oraz swoich doświadczeń i pomysłów.
  • Buduje pewność siebie dziecka – wypatruje sukcesów i zachęca podopiecznego do wpisania ich do specjalnego Indeksu Sukcesów. Tworzy z nim relacje, dlatego ważna jest umiejętność słuchania, empatia oraz dawanie wsparcia.
  • Zostaje przygotowany do pracy z dzieckiem przez wprowadzające szkolenia i e-learningi – na każdym etapie współpracy ma wsparcie pomocnego zespołu oraz Lidera, czyli osoby, która koordynuje działania w wybranej okolicy.

Wymagania:

• uśmiech, który potrafi przełamywać pierwsze lody,
  • uszy, które lubią słuchać,
  • serce pełne empatii,
  • sokole oko, które dostrzeże sukcesy Dziecka,
  • miłe słowa na końcu języka,
  • pozytywną energię, która wniesie zmiany w życie Dziecka,
  • wiek wyższy niż 18 lat,
  • a w kalendarzu wolną godzinę tygodniowo na spotkanie z dzieckiem.

W ramach oferty:

• sprawdzony od 20 lat model wolontariatu,
  • szkolenie i wsparcie na każdym etapie działań,
  • możliwość dzielenia się pozytywną energią z Dzieckiem,
  • szansa na rozwój kompetencji,
  • okazja do poznawania ciekawych ludzi.

Benefity:

• wpływ na zmianę świata Dziecka,
  • poczucie ogromnej satysfakcji i radości,

Zgłoszenia są przyjmowane przez stronę Akademii Przyszłości.