Wolontariat w Pkt. Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Pokaż w kalendarzu: 
0

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące Wolontariatu w Punktach Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, które odbędzie się 12 grudnia 2023 r. o godz. 13:00  w auli im. Kazimierza Lepszego, w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego.
 

 


CO? - Wolontariat w Punktach Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 
(spotkanie informacyjne)
KIEDY? - 12 grudnia 2023 r., godz. 13:00 
GDZIE? - Uniwersytet Śląski, aula K. Lepszego 
(budynek rektoratu UŚ, I piętro, Katowice, ul. Bankowa 12)


O WOLONTARIACIE
Od 2005 roku, dzięki porozumieniu zawartym pomiędzy Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a Śląską Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, Studenci Uniwersytetu Śląskiego mają możliwość odbywania wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Punkty te działają w większości miast na terenie województwa śląskiego, a prowadzone są przez samorządy terytorialne i organizacje pozarządowe.

Dnia 12 grudnia br. zapraszamy na spotkanie informacyjne, podczas którego będzie można uzyskać informację na temat przebiegu wolontariatu, procedury rekrutacyjnej oraz potencjalnych miejscach realizacji wolontariatu.

W ramach przygotowania do wolontariatu na marzec 2024 roku zaplanowane są dwa szkolenia: z zakresu pomocy psychologicznej oraz pomocy prawnej - obowiązkowe dla wszystkich, którzy chcą zaangażować się w wolontariat.


DLA KOGO?
Program kierowany jest do studentów IV i V roku psychologii i prawa oraz studentów minimum II roku studiow I stopnia na kierunkach pedagogika, praca socjalna, socjologia, doradztwo filozoficzne i coaching oraz nauki o rodzinie. ZAPISY
Zapisy na spotkanie informacyjne odbywają się poprzez formularz online.

Osoby już zdecydowane, aby wziąć udział w wolontariacie proszone są o wypełnienie formularza, podpisanie go (odręcznie), zeskanowanie i wysłanie na adres: malgorzata.chatys@us.edu.pl lub zabranie go ze sobą na spotkanie informacyjne.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego