Wolontariat w Fundacji Mam Marzenie

Chcesz zaangażować się w pomoc innym? Zostań wolontariuszem w Fundacji Mam Marzenie.

CO? – wolontariat w Fundacji Mam Marzenie

O WOLONTARIACIE
Wolontariat to możliwość:

• zdobycia cennego doświadczenia,
  • rozwinięcie umiejętności pracy w grupie i poczucia odpowiedzialności,
  • zwiększenia wrażliwości społecznej i empatii,
  • lepszego poznania samego siebie, swoich mocnych i słabych stron,
  • poznania nowych, ciekawych ludzi,
  • kreatywnego działania przy projektach fundacyjnych np. w różnych wydarzeniach i akcjach tj. Dzień Pluszowego Misia, koncertach "Magia Marzeń"
  • bycia częścią grupy ludzi, dla których uśmiech na dziecięcych, chorych twarzach jest wielką wartością, dającą satysfakcję, iż wspólnie zmieniamy świat na lepsze.

W ramach wolontariatu:

• spotkania i pomoc bardzo chorym dzieciom w spełnianiu ich marzeń;
  • przygotowywanie relacji i postów fundacyjnych w social mediach;
  • aktywne pozyskiwanie funduszy i sponsorów, współpraca z firmami;
  • udział w przygotowaniu i obsługa eventów fundacyjnych;
  • promocja fundacji w mediach;
  • nabycie umiejętności pracy z obiegiem i archiwizacją dokumentów;
  • możliwość odbycia praktyk studenckich.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie.