Wolontariat Domu Aniołów Stróżów

Pokaż w kalendarzu: 
0

Chcesz pracować z dziećmi i młodzieżą? A może po prostu lubisz pomagać? Mamy dla Ciebie Anielską ofertę. Wolontariat Domu Aniołów Stróżów.
 


CO? - Wolontariat Domu Aniołów Stróżów


O WOLONTARIACIE
Anioły to Stowarzyszenie prowadzące 3 świetlice socjoterapeutyczne (Katowice Zełęże, Sosnowiec Juliusz, Chorzów Batory). Podopieczni fundacji są w każdym możliwym wieku, od 2,5 letnich przedszkolaków po 18 letnich już klubowiczów. W swojej ofercie Dom Aniołów Stróżów ma pomoc w odrabianiu zadań, korepetycje, dyżur - czyli towarzyszenie grupie w codziennych zajęciach, obiedzie, zabawach, zajęciach z Wychowawcami oraz pomoc w biurze i dziale promocji i fundraisingu. Prowadzi też wydarzenia akycjne kilka razy do roku. Świetlice są otwarte od ok. 14.00 do 18.30, od poniedziałku do piątku.

Wolontariat Domu Aniołów Stróżów to:

1) współpraca, razem omawiane są zachowania, progresy podopiecznych;

2) dobra atmosfera, przed i po dyżurze. Wychowawca ma czas, by wolontariusz podzielił się swoimi przeżyciami, obserwacjami z dnia - tymi przyjemnymi i tymi mniej;

3) patrzenie w przyszłość.


DLA KOGO?
Wolontariuszami w placówkach mogą zostać osoby powyżej 15 roku życia, a na akcjach od 13 (obecność z opiekunem). 

Każdy, kto ma pomysł na to jak i w czym pomóc dzieciakom, czego ich nauczyć, co pokazać - może w formie warsztatów, może zajęć artystycznych, może na sportowo? Ważne, by określić swoją dyspozycyjność (w placówkach to 1 dzień w tygodniu, od godziny wzwyż).


SPOSÓB APLIKACJI
Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu przez formularz zgłoszeniowy. 

numer tel. 570 106 870
e-mail: anielskiwolontariat@anioly24.pl

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego