Webinar dla studentów psychologii

Studencie! Czy wiesz, co zrobić, gdy w przyszłości do Twojego gabinetu zapuka osoba doświadczająca przemocy w związku? Jak dopasować metody swojej pracy do specyficznej sytuacji osoby doświadczającej przemocy? Jakich trudności możesz spodziewać się w pracy z takim Klientem(-ką)? Zapisz się na bezpłatny webinar z doświadczoną psychoterapeutką poświęcony tematyce przemocy w związku w ujęciu psychodynamicznym.

CO? - webinar “Nie mogę bez Ciebie żyć” – mechanizmy podtrzymujące przemoc w związku w ujęciu psychodynamicznym
KIEDY? - 23 października 2023 roku, godz. 19:00
GDZIE? - online

Różne formy przemocy występują w tysiącach polskich związków. Dane Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wskazują, że w blisko 80% przypadków temu problemowi towarzyszy nadużywanie alkoholu. To pokazuje, że przemoc często wynika i wiąże się ze współwystępującymi czynnikami. Jest podtrzymywana przez mechanizmy, które zachodzą zarówno w samej osobie doświadczającej przemocy, jak i w jej relacji z osobą partnerską. Złożoność i delikatność tego zjawiska sprawia, że świeżo upieczeni psychologowie często obawiają się pracy z osobami doświadczającymi czy stosującymi przemoc.

Nadchodzący, darmowy webinar pomoże Ci uzupełnić niezbędną wiedzę na temat przemocy i zrozumieć, kiedy w jaki sposób interweniować.

PRAKTYCZNY PROGRAM
W trakcie webinaru:
  1. Usystematyzujesz wiedzę na temat przejawów i mechanizmów przemocy;
  2. Poznasz sposoby interwencji w zależności od okoliczności i celu udzielanej pomocy;
  3. Porozmawiasz o tym, co odróżnia interwencję kryzysową, wsparcie psychologiczne i psychoterapię oraz dowiesz się, kiedy proponować pomoc krótkoterminową, a kiedy długoterminową osobie poszukującej wyjścia z przemocy;
  4. Poznasz główne wyzwania i strategie radzenia sobie w procesie pomagania ofiarom przemocy.
Zagadnienia będą omawiane na przykładach z praktyki klinicznej Prowadzącej.

Na webinar zaprasza Katarzyna Krasuska-Turzyniecka: psychoterapeutka certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (nr certyfikatu 856), specjalistka psychologii klinicznej, psycholożka. wiązana z Siecią Klinik PsychoMedic, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną i prowadzi staż “Psycholog Praktyk”.

Studentów psychologii oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem pracy z ofiarami przemocy w związkach.

Udział jest bezpłatny.

Zapisy poprzez stronę.