Szkolenie "Validation Board - kolejny krok do sukcesu!"

Data wydarzenia:
3 Kwiecień, 2014 - 16:30 - 18:30

"Validation Board - kolejny krok na drodze do sukcesu!" – Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości zapraszają na szkolenie, które odbędzie się 3 kwietnia 2014 r., w godzinach 16:30 – 18:30 (sala 416, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bankowa 14, Katowice - Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii).

Czasami dzieje się tak, że pomimo świetnie opracowanego modelu biznesowego i dobrze przygotowanego MVP, biznes po prostu nie rozwija się. Badania rynku dają dobre wyniki, a mimo to klientów jest jak na lekarstwo. Wszytko powinno działać – a stoi w miejscu.

Jest jednak narzędzie, które pomaga rozwiązywać takie problemy. Daje możliwość sprawdzenia, w którym miejscu popełniamy błąd – pozwala testować założenia, które stawiamy
na temat klientów, problemów i rozwiązań, opierając się na pętli sprzężenia zwrotnego znanej
z Lean Startup. Jest to Validation Board – narzędzie, które w przejrzysty i ustrukturyzowany sposób pozwala śledzić zmiany pomysłu lub projektu biznesowego, oraz ułatwia podejmowanie decyzji o wprowadzaniu zmian.

Na tym szkoleniu dowiesz się:

• czym jest Validation Board,
  • jak działa i jak należy ją wypełniać,
  • dlaczego ważne jest to jak rozpoznać, gdzie sprostować swoje hipotezy i założenia,
  • jakie są błędy w prowadzeniu własnego biznesu,
  • poznasz prawdziwą historię o tym, jak dzięki Validation Board udało się zaoszczędzić 10 000 dolarów i 6 miesięcy czasu,
  • zainspirujesz się do zmiany.

Będzie to szkolenie z wykorzystaniem materiałów multimedialnych opisujących teoretyczną część zagadnienia, po których nastąpi część warsztatowa, którą wykonasz pod okiem opiekuna spotkania.

Zapisy odbywają się na stronie.