Szkolenie "Europass i Alliance Francaise - I krok do kariery"

Alliance Francaise w Katowicach i Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Krajowe Centrum Europass zapraszają na szkolenie "Europass i Alliance Francaise w Katowicach pierwszy krok do kariery".

Odbędzie się ono 7 marca 2012 r. o godzinie 13.00 w Uniwersytecie Śląskim ul. Bankowa 12 - w Auli im. Kazimierza Lepszego.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników - studentów śląskich uczelni ze strukturą dokumentów Europass sporządzanych w różnych językach obcych (Europass CV, paszport językowy, suplement do dyplomu i Europass - mobilność), dzięki którym można przejrzyście zaprezentować swoje umiejętności i skuteczniej poszukiwać pracy w kraju i za granicą.

Druga, warsztatowa część szkolenia, prowadzona w języku francuskim, pozwoli na wykorzystanie umiejętności przy tworzeniu CV, listu motywacyjnego oraz zweryfikowanie swoich atutów podczas rozmowy kwalifikacyjnej z przedstawicielami francuskojęzycznych firm działających na Śląsku.

Zgłoszenia przyjmujmowane są w sekretariacie Alliance Française w Katowicach do 5 marca 2012 r. pod adresem: sekretariat.alliance.francaise@op.pl.

Program szkolenia.