Studia doktoranckie: „Humanistyka cyfrowa”

Pokaż w kalendarzu: 
0

Lubisz chodzić ścieżkami, którymi nikt dotąd nie podążał, a do tego marzy Ci się kariera naukowa? Wyślij swoje zgłoszenie na pionierskie studia doktoranckie „Humanistyka cyfrowa” organizowane przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk i Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych!

 

 


CO? –studia doktoranckie „Humanistyka cyfrowa”
APLIKACJA DO: 31 sierpnia 2018 r.


O WYDARZENIU
Projekt „Humanistyka cyfrowa”  to pionierskie, pierwsze w Polsce stacjonarne studia doktoranckie łączące humanistykę z informatyką. W czasie ich trwania na wszystkich doktorantów czekają stypendia, a dla połowy najlepszych przewidziane są stypendia dodatkowe, o które będzie można ubiegać się w corocznych konkursach.

Liczba uczestników ograniczona jest do 14 osób – dla każdej z nich przewidziano stworzenie indywidualnej ścieżki kształcenia, dostosowanej do charakteru pracy doktorskiej oraz opiekę dwóch mentorów (humanisty i informatyka). Na realizację całego projektu przewidziano 5 lat: zajęcia organizowane będą przez 4 pierwsze lata, ostatni rok poświęcony zostanie na procedury formalne związane z obroną pracy doktorskiej.


O ORGANIZATORZE
Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk to jednostka powołana w roku 1948 i podlegająca początkowo Ministerstwu Oświaty, następnie Ministerstwu Szkół Wyższych i Nauki. Od roku 1952 jest placówką Wydziału I Nauk Społecznych Polskiej Akademii Nauk; pozostając w strukturach PAN, w roku 1998 uzyskał osobowość prawną. Prowadzone w nim badania dotyczą głównie historii literatury polskiej, teorii literatury, historii kultury, dokumentacji literackiej i leksykografii.  Struktura organizacyjna Instytutu obejmuje pracownie badawcze (historyczno - i teoretycznoliterackie, dokumentacyjne, leksykograficzne) oraz zespoły edytorskie i redakcyjne.

Polsko - Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych (PJWSTK) została założona w 1994 r. przez Fundację Rozwoju Technik Komputerowych realizującą porozumienie zawarte pomiędzy rządami Polski i Japonii z roku 1993. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas, uczelnia zajmuje 16. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych.


DLA KOGO?
Projekt studiów doktoranckich skierowany jest do wszystkich absolwentów informatyki i/lub dowolnego kierunku humanistycznego. Wymagana jest również znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie minimum B2.


SPOSÓB APLIKACJI
Dokumenty zgłoszeniowe przyjmowane są do 31 sierpnia 2018 r. Więcej informacji dostępne na stronie organizatora.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego