Staże tłumaczeniowe w Komisji Europejskiej

Pokaż w kalendarzu: 
0

Kończysz studia językowe? Jesteś świeżym absolwentem? A może znasz bardzo dobrze język angielski, niemiecki lub francuski? Zgłoś się na płatny staż tłumaczeniowy w Komisji Europejskiej. Rekturacja trwa do 15 marca 2024 roku.

 

 


CO? - staż tłumaczeniowy w Komisji Europejskiej
APLIKACJA DO: 15 marca 2024 roku


O PROGRAMIE
Oferta przeznaczona jest zarówno dla świeżo upieczonych absolwentów, jak i dla osób z doświadczeniem zawodowym.

Staże tłumaczeniowe KE to szansa, by:

  • poznać nowoczesne narzędzia technologiczne (w tym oparte na sztucznej inteligencji),
  • przekonać się z bliska, jak działa jedna z największych służb tłumaczeniowych świata – Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych (DGT),
  • a co najważniejsze: skorzystać z wiedzy i doświadczenia tłumaczek i tłumaczy specjalizujących się w wielu dziedzinach funkcjonowania Unii Europejskiej.

Departament Języka Polskiego DGT dokłada przy tym starań, aby dopasować program stażu do zainteresowań i potrzeb zakwalifikowanych osób.


O ORGANIZATORZE
Organizatorem staży jest Departament Języka Polskiego działający w ramach Komisji Europejskiej Unii Europejskiej.


DLA KOGO?
W programie praktyk mogą wziąć udział absolwenci uczelni wyższych, którzy:

  1. ukończyli standardowe 3-letnie studia wyższe (co najmniej poziom EQF 6), odpowiadające pełnemu cyklowi studiów licencjackich lub równoważnemu.
  2. nie mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia zawodowego przekraczającego 6 tygodni w jakiejkolwiek instytucji, organie lub agencji, delegacji UE z posłami do Parlamentu Europejskiego (posłami do PE) lub rzecznikami generalnymi w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej (EUCJ).
  3. bardzo dobrze zna języki:
  • W przypadku stażu administracyjnego – wymagana jest bardzo dobra znajomość dwóch języków urzędowych UE, z których jeden musi być językiem roboczym: angielski, francuski lub niemiecki.
  • Aby odbyć staż tłumaczeniowy w Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń (DGT) – musisz umieć tłumaczyć na swój język główny/docelowy (zwykle język ojczysty) z dwóch innych języków urzędowych UE.

SPOSÓB APLIKACJI
Rekrutacja trwa od 19 lutego do 15 marca br. Szczegółowe informacje oraz wniosek rekrutacyjny są dostępne na stronie programu.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego