Staż w Europejskim Banku Centralnym

Pokaż w kalendarzu: 
0

Obracasz się w środowisku IT? Szukasz ambitnych aktywności w obszarze cyberbezpieczeństwa? Aplikuj na staże w Europejskim Banku Centralnym.

 

 

 


CO? – staż w Europejskim Banku Centralnym


O INICJATYWIE
Stażysta będzie pracować w jednym z zespołów ds. bezpieczeństwa IT. Będzie wspierać ochronę zasobów informatycznych EBC i Europejskiego Systemu Banków Centralnych. Będzie to wymagało ścisłej współpracy z interesariuszami z Dyrekcji Generalnej Systemów Informatycznych EBC, Dyrekcji Generalnej Infrastruktury Rynkowej i Płatności oraz innych obszarów biznesowych, a także z krajowymi bankami centralnymi UE.

Staż trwa od 6 do 12 miesięcy, rozpoczyna się w pierwszej połowie 2024 r.


DLA KOGO?
Wymagania niezbędne:

  • tytuł licencjata lub wyższy w dziedzinie informatyki, inżynierii IT, matematyki lub pokrewnej;
  • dobre umiejętności informatyczne i analityczne;
  • znajomość co najmniej jednego zagadnienia bezpieczeństwa informacji lub cyberodporności, takich jak zarządzanie ryzykiem IT, zarządzanie tożsamością i dostępem, bezpieczeństwo sieci, analiza zagrożeń, ocena bezpieczeństwa i zarządzanie podatnością na zagrożenia;
  • dobra znajomość pakietu Microsoft Office;
  • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym (C1) i co najmniej jednego języka urzędowego UE w stopniu średniozaawansowanym (B1), zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Więcej na stronie.


O ORGANIZATORZE
Europejski Bank Centralny, Dział Usług Bezpieczeństwa Cyfrowego projektuje, wdraża i obsługuje rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT oraz wykonuje zadania związane z zarządzaniem bezpieczeństwem informacji. Zapewnia ogólnobankową gwarancję ryzyka w zakresie bezpieczeństwa IT oraz organizuje, monitoruje i koordynuje działania horyzontalne związane z ryzykiem IT i zarządzaniem ryzykiem operacyjnym. Obecnie pracuje nad wspieraniem organizacji we wdrażaniu rozwiązań chmurowych.


SPOSÓB APLIKACJI
Proces rekrutacji na to stanowisko będzie obejmował rozmowę kwalifikacyjną online.

Więcej informacji na temat składania aplikacji można znaleźć na stronie internetowej.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego