Spotkanie ze Stażystką stażu im. Roberta Schumana

Chcesz poznać praktyczne wskazówki dot. aplikowania i realizacji staży im. Roberta Schumana? Weź udział w spotkaniu z absolwentką UŚ - Moniką Hałaś, która odbyła staż instytucjonalny w Parlamencie Europejskim.

CO? - Spotkanie ze Stażystką stażu im. Roberta Schumana - absolwentką UŚ- Moniką Hałaś
KIEDY? – 12 kwietnia 2023 r., w godz. 12.00- 13.00
GDZIE? - sala C.06 na Wydziale Humanistycznym w Katowicach
(Katowice, ul. Uniwersytecka 4)

Podczas spotkania Monika Hałaś opowie, jak wygląda staż instytucjonalny w Parlamencie Europejskim. Spotkanie jest szczególnie istotne, gdyż już w maju zaplanowana jest kolejna rekrutacja na staże Schumana.

Monika Hałaś - tłumaczka konferencyjna, pracuje z językiem polskim, ukraińskim i angielskim. Biegle mówi w pięciu językach, a w kolejnych dwóch - komunikatywnie. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim, a obecnie uczęszcza na studia podyplomowe z tłumaczeń ustnych na Uniwersytecie Jagiellońskim, na które pobiera stypendium z Komisji Europejskiej. Przez 5 miesięcy odbywała staż w Europarlamencie w dyrekcji zajmującej się tłumaczeniami konferencyjnymi i organizacją konferencji. Pomysł aplikowania na taki staż podsunął jej były Ambasador Kariery UE.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Uczestnicy zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu na dzień przed wydarzeniem.