Rekrutacja uzupełniająca do modułu stażowego!

Postaw na Staż! Ogłaszamy rekrutację uzupełniającą do modułu stażowego! W dniach 4-12 stycznia 2022 r. możesz zgłosić się na płatny 120 godzinny staż w wybranych firmach! Rekrutacja ze względu na swój uzupełniający charakter jest przeznaczona dla studentów wybranych kierunków i lat. Sprawdź, czy jesteś w tej grupie i zgłoś się do projektu!

Staże możliwe są do zrealizowania w jednej ze współpracujących z nami firm, możesz także samodzielnie zgłosić pracodawcę, u którego będziesz odbywał staż!

CO? - płatne staże 120 godzinne
GDZIE? - w wybranych firmach
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA: w terminie 4-12 stycznia 2022 r.

DLA KOGO:  dla studentów, którzy w roku akademickim 2021/2022 studiują na poniższych kierunkach i latach studiów (tabela)

kierunek studiów

PRACA SOCJALNA

TURYSTYKA

ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI

! W przypadku zgłoszenia się w rekrutacji uzupełniającej zbyt małej liczby studentów danego roku danego kierunku, realizacja stażu nie będzie możliwa.

WYMIAR STAŻU: 120 godzin zadań stażowych (nie mniej niż 20 godzin i nie więcej niż 40 godzin zadań stażowych w tygodniu roboczym).

Stażami zostaną objęci studenci i studentki kierunków ze wszystkich obszarów kształcenia realizowanych na UŚ, dzięki czemu zostaną zniwelowane różnice w dostępie do praktycznych form kształcenia pomiędzy kierunkami ścisłymi i przyrodniczymi a humanistycznymi i społecznymi oraz artystycznymi.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Ewelina Skubała
e-mail: ewelina.skubala@us.edu.pl
tel.  32 359 19 77
Iwa Wcisło – Maślanka
e-mail: iwa.wcislo-maslanka@us.edu.pl
tel. 501 984 457

Pytania można kierować również na ogólny adres mailowy Biura Karier: bk@us.edu.pl

Co musisz zrobić, aby przystąpić do projektu?

W celu przystąpienia do rekrutacji do modułu stażowego ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM MODUŁU STAŻOWEGO (załącznik do zarządzania nr 140 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 23 lipca 2021 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie ustalenia Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w module stażowym), a następnie wypełnij i  przynieś do Biura Projektów Ogólnouczelnianych  (Rektorat UŚ, pokój 2.9, II piętro, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice) następujące dokumenty:

! TYLKO w przypadku samodzielnego znalezienia firmy na staż prześlij DEKLARACJĘ PRACODAWCY dotyczącą Twojego przyjęcia na staż (załącznik nr 8).

W ciągu 2 tygodni od zakończenia rekrutacji wszystkie osoby rekrutujące się do projektu zostaną poinformowane mailowo bądź telefonicznie o wyniku rekrutacji (przyjęciu bądź nie do modułu stażowego). Na tym etapie w przypadku pozytywnej decyzji dot. realizowania stażu zostanie także zaproponowany pracodawca do kontaktu zgodny z kierunkiem studiów studenta.

Staże realizowane są w ramach projektu unijnego "Jeden Uniwersytet - Wiele Możliwości. Program Zintegrowany".