Rekrutacja do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej

Rozpoczął się kolejny nabór do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.

O przyjęcie do KSAP mogą ubiegać się osoby, które:

•  do ostatniego dnia postępowania rekrutacyjnego nie ukończyły 32 lat,
  •  posiadają dyplom ukończenia studiów wyższych z tytułem magistra lub równorzędnym,
  • znają dobrze jeden z trzech języków: angielski, francuski lub niemiecki,
  •  spełniają wymagania pragmatyk służbowych obowiązujących w administracji, w tym Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz.U. nr 227, poz.1505) i Ustawy z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych (j.t. Dz.U. z 2001 r. Nr 86, poz.953 z późniejszymi zmianami),
  •  korzystają z pełni praw publicznych,
  •  nie były karane za przestępstwo popełnione umyślnie,
  •  stan zdrowia pozwala na zatrudnienie w administracji publicznej.

Kształcenie w KSAP trwa półtora roku, ma charakter stacjonarny, ciągły, bez podziału na semestry i nie może być łączone ani z pracą ani z nauką w innych instytucjach.
Wszyscy słuchacze podlegają obowiązkowi ubezpieczenia społecznego (emerytalno-rentowego, wypadkowego), jak również otrzymują stypendium opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Okres kształcenia w KSAP zalicza się jej absolwentom do uprawnień pracowniczych.
Pracownikom administracji publicznej w okresie kształcenia w KSAP przysługuje bezpłatny urlop w miejscu pracy.

Warunkiem rozpoczęcia kształcenia w KSAP jest zobowiązanie się słuchacza do podjęcia i wykonywania, przez okres nie krótszy niż pięć lat od daty jej ukończenia, pracy w urzędach administracji na stanowiskach, jakie bezpośrednio po ukończeniu Szkoły oferuje Prezes Rady Ministrów (art. 5 Ustawy z dnia 14 czerwca 1991 r. o Krajowej Szkole Administracji Publicznej, Dz.U. Nr 63, poz. 266 z późniejszymi zmianami).
W razie skreślenia z listy słuchaczy, niepodjęcia pracy w urzędach administracji lub rezygnacji z niej przed upływem pięciu lat, stypendium i inne koszty kształcenia podlegają zwrotowi w całości lub w części.
Od słuchaczy oczekuje się znajomości języka angielskiego na poziomie umożliwiającym zrozumienie wykładów wygłaszanych w tym języku.

Przyjmowanie dokumentów:
2 kwietnia – 29 czerwca 2012 r. godz. 16.30 (decyduje moment wpływu dokumentów do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej)

I etap
test wiedzy i sprawdzian umiejętności
7 lipca 2012 r. (sobota)

II etap
język obcy i zadanie pisemne
14 lipca 2012 r. (sobota)

III etap
rozmowy kwalifikujące
23 lipca – 3 sierpnia 2012 r. (poniedziałek – piątek)

Rozpoczęcie zajęć – 1 września 2012  r.rrr    r

Program kształcenia dostępny jest na stronie.

Kontakt: rekrutacja@ksap.gov.pl

Więcej informacji na stronie.