Projekt „Polska w UE z perspektywy mediów”

W imieniu organizatorów Akademii Liderów "Windsor" serdecznie zapraszamy studentów wszystkich kierunków studiów do wzięcia udziału w III edycji naszego bezpłatnego projektu - Akademii Liderów Windsor - zatytułowanej „Polska w Unii Europejskiej z perspektywy mediów”.

Akademia „Windsor” łączy w sobie najlepsze wzorce konserwatywnych szkół liderów prowadzonych w USA i na Zachodzie Europy. Ten projekt edukacyjny skierowany jest do studentów, dla których ważne są tradycje republikańskie i patriotyczne, którzy chcą rozwijać umiejętności związane z pracą nowoczesnych mediów i współpracą z dziennikarzami, a także zdobywać wiedzę związaną z postrzeganiem Polski, jako członka Unii Europejskiej, z perspektywy mediów.

Zapraszamy do udziału w programie przede wszystkim osoby, które chcą aktywnie działać na rzecz swojego otoczenia i regionu.

Zajęcia w ramach Akademii Liderów odbędą się podczas 5 zjazdów (4 sesje odbędą się w Katowicach – w soboty, 1 sesja – integracyjna – w Ustroniu – odbędzie się w sobotę i niedzielę) od października do grudnia 2012 roku. Zajęcia w ramach ALW będą podzielone na:

• Spotkania i warsztaty dziennikarskie z najlepszymi polskimi publicystami (w zeszłym roku zajęcia prowadzili m.in.: red. Rafał Ziemkiewicz, red. Piotr Gursztyn, red. Igor Janke, red. Marek Magierowski, red. Michał Szułdrzyński, red. Wiktor Świetlik, red. Łukasz Warzecha);
  • Szkolenia dotyczące rozwijania kompetencji w zakresie mediów i PR prowadzone przez trenerów biznesu (m.in. wystąpienia publiczne i autoprezentacja, PR organizacji – współpraca z mediami, warsztaty językowe, wywieranie wpływu, sztuka skutecznej komunikacji).

Każdy absolwent Akademii Liderów „Windsor” otrzyma dyplom ukończenia ALW oraz dodatkowo certyfikat potwierdzający udział w szkoleniach z zakresu rozwoju kompetencji miękkich. Z kolei najlepsi absolwenci Akademii Liderów „Windsor” otrzymają możliwość odbycia stażu w portalach internetowych i agencji PR.

CV i list motywacyjny należy wysłać na adres biuro@projektslask.pl w terminie do 8 czerwca 2012 r., jako temat maila wpisując "REKRUTACJA ALW 2012".

Więcej informacji, dokładną agendę projektu, można znaleźć na witrynie projektu.