Program Szkoleń Kadry Kierowniczej Komisji Europejskiej

Program Szkoleń Kadry Kierowniczej (ETP) Komisji Europejskiej pomaga przedsiębiorstwom europejskim odnosić sukcesy na rynku japońskim i południowokoreańskim poprzez oferowanie intensywnych szkoleń językowych i biznesowych dla kadry kierowniczej.

Japonia jest szóstym, a Korea – dziewiątym pod względem znaczenia partnerem handlowym Unii Europejskiej. Kraje te oferują europejskim przedsiębiorstwom mnóstwo możliwości. Jednak praktyki handlowe w Korei i Japonii są tak odległe od praktyk europejskich, że rynki te mogą stanowić poważne wyzwanie dla przedsiębiorstw europejskich.
Dzięki uczestnictwu w programie ETP przedsiębiorstwa zdobywają przewagę nad konkurencją poprzez uzyskanie niezbędnej wiedzy i narzędzi pozwalających odnieść sukces w Japonii i Korei.

Program ETP to 45-tygodniowy intensywny program szkoleniowy dla europejskiej kadry kierowniczej. Program jest podzielony na 3 moduły:

1. Moduł w UE: Organizator  - School Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich, Uniwersytet Londyński. Trzytygodniowe intensywne szkolenie nt. kultury, historii i społeczeństwa obywatelskiego w Japonii i Korei, odbywające się w Zjednoczonym Królestwie.
  2. Moduł w Japonii i Korei: Organizatorzy - Uniwersytet Yonsei (Seul), Uniwersytet Waseda (Tokio). Trwające 30 tygodni szkolenie językowe i biznesowe prowadzone przez wiodące uniwersytety w Japonii i Korei.
  3. Staż: Trwający 12 tygodni staż w przedsiębiorstwie japońskim lub koreańskim, pozwalający zastosować nowo zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce.

Jakie korzyści płyną z udziału w programie?

• obroty przedsiębiorstw uczestniczących w programie wzrastają średnio dwukrotnie w ciągu dziesięciu lat od ukończenia programu,
  • ponad 65% absolwentów programu awansowało na najwyższe stanowiska kierownicze w swoich przedsiębiorstwach,
  • w programie wzięła udział kadra kierownicza z 15 spośród 20 najważniejszych przedsiębiorstw europejskich,
  • program prowadzony przez uznane na świecie uniwersytety realnie zwiększa szanse na rynku.

Wsparcie finansowe:

• finansowanie całego programu szkoleniowego w Japonii lub Korei,
  • zapewnienie stypendium w wysokości:
  1. 2200 EUR miesięcznie w przypadku Japonii,
  2. 2000 EUR miesięcznie w przypadku Korei.

Potrzebujesz wsparcia przy opracowaniu biznesplanu na rynek japoński lub koreański?
Chcesz lepiej zrozumieć praktyki handlowe i kulturę tych krajów?
Chcesz poprawić swoje umiejętności w zakresie komunikacji handlowej w języku japońskim i koreańskim?

Wystarczy zgłosić się do Programu Szkoleń Kadry Kierowniczej.

Nieprzekraczalny termin składania aplikacji na cykl szkoleniowy 2014 - 2015: 15 maj 2014 r.
Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie www.euetp.eu lub wysyłając zapytanie na adres: info@euetp.eu.
Program finansowany i zarządzany przez Komisję Europejską.