Program praktyk w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta

Interesujesz się tematyką ochrony praw pacjentów? Aplikuj do programu praktyk w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.

CO? – program praktyk w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta
APLIKACJA DO: 31 maja 2021 r.

O PROGRAMIE PRAKTYK
Misją Rzecznika Praw Pacjenta jest podejmowanie działań na rzecz ochrony praw pacjentów. Stara się on zapewniać trwały wzrost stopnia ich przestrzegania oraz prowadzić działania edukacyjne. Zajmuje się także ochroną praw osób doświadczających kryzysu psychicznego.

Praktyki studenckie odbędą się w Departamencie ds. Zdrowia Psychicznego w Biurze w Warszawie bądź u Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego w placówkach na terenie całego kraju.

Wykaz województw i placówek, na terenie których pracują Rzecznicy znaleźć można na stronie internetowej.

Możliwość odbycia praktyk będzie uzależniona zarówno od sytuacji epidemiologicznej w Polsce, a także od trybu działania uczelni wyższych i Biura.

Studentów, którzy wyrażą zainteresowanie niniejszą propozycją i przyjmą zaproszenie na praktyki, organizator będzie informować o dalszych krokach, wynikających z bieżącego rozwoju sytuacji epidemicznej.

Planowane są dwa turnusy praktyk w terminach:

• 19 – 30 lipca 2021 r. (80 h)
  • 2 – 13 sierpnia 2021 r. (80 h)

Pierwszy tydzień praktyk w każdym turnusie odbywać się będzie w systemie hybrydowym, w pierwszym dniu praktyk przewidywana jest osobista wizyta praktykanta w siedzibie Biura Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie.

Drugi tydzień praktyk będzie odbywał się na miejscu, w zależności od dokonanego wyboru: w siedzibie Biura bądź u Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego w podmiotach leczniczych.

W przypadku wymaganej mniejszej liczby godzin praktyk możliwe będzie odbycie praktyk wyłącznie w pierwszym tygodniu danego turnusu (prosimy o taką informację w zgłoszeniu). Opiekunami praktyk będą pracownicy Biura, niewykonujący zawodu medycznego bądź zawodu psychologa.

Oferta praktyk jest skierowana przede wszystkim do studentów, którzy rozważają możliwość podjęcia pracy w obszarze psychiatrii, ochrony zdrowia i praw pacjentów oraz tych, którzy pragną zdobyć doświadczenie zawodowe w administracji publicznej.

W zgłoszeniu prosimy podać wybrany termin praktyk (turnus I lub II) i miejsce odbywania praktyk (Biuro w Warszawie lub Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego). Prosimy również o dołączenie listu motywacyjnego.

Zgłoszenia niezawierające listu nie będą rozpatrywane. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony z zakładki „praca i praktyki”, podpisać własnoręcznie, a następnie przesłać skan lub zdjęcie.

Na zgłoszenia organizator oczekuje do 31 maja 2021 r. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kadry@rpp.gov.pl.

Do 18 czerwca 2021 r. organizator skontaktuje się z wybranymi osobami, które zaprosi na praktyki i przekaże dalsze informacje.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Panią Ewą Pacochą, e-mail: e.pacocha@rpp.gov.pl.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (3 votes)