Praktyki semestralne w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza studentów prawa do odbycia semestralnych, nieodpłatnych praktyk studenckich.

Dzięki praktykom w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka studenci prawa mogą:

• pomagać ofiarom naruszeń praw człowieka,
  • dowiedzieć się na czym polegają aktywne działania na rzecz ochrony praw człowieka w Polsce,
  • zetknąć się z precedensowymi sprawami sądowymi i administracyjnymi,
  • zrozumieć jak prawa człowieka przenikają różne dziedziny prawa (prawo cywilne, karne, administracyjne),
  • poznać jednych z najlepszych ekspertów z zakresu praw człowieka w Polsce (m.in. prof. Ireneusz Kamiński, dr Piotr Kładoczny, dr Dorota Pudzianowska),
  • zdobyć umiejętności praktyczne i wiedzę, które mogą być przydatne przy wykonywaniu różnych zawodów prawniczych oraz pracy w urzędach lub kancelariach,
  • poznać funkcjonowanie sądów poprzez uczestnictwo w rozprawach jako obserwatorzy.

Praktykanci będą uczestniczyli w pracach zespołu wstępnej analizy spraw napływających do HFPC oraz w programach merytorycznych (np. Program Spraw Precedensowych). Każdy dzień praktyk będzie się rozpoczynał od spotkania/mini-wykładu nt. aktualnych działań podejmowanych przez HFPC lub najważniejszych krajowych czy światowych problemów z zakresu praw człowieka. Prawnicy HFPC będą zachęcać praktykantów do uczestnictwa w organizowanych przez Fundację konferencjach i seminariach.

Termin realizacji praktyk: wybrany dzień tygodnia w roku akademickim 2015/2016, w okresie od 18 lutego 2016 r. do 6 czerwca 2016 r.
Miejsce realizacji praktyk: siedziba HFPC, ul. Zgoda 11, Warszawa.

Zgłoszenia wraz z CV oraz listem motywacyjnym należy wysyłać na adres: rekrutacja@hfhr.org.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń trwa do 2 lutego 2016 r.

Z wybranymi kandydatami zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (3 votes)