Plebiscyt "Absolwent z Pasją"

W ramach Plebiscytu "Absolwent z Pasją" wybrano absolwenta grudnia, którym został Michał Centkowski, absolwent kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. Celem plebiscytu jest promowanie absolwentów Uniwersytetu Śląskiego, których wyróżniają niezwykłe pasje.

Tytuł jest wyróżnieniem absolwenta za jego zainteresowania, którym oddaje się z pełnym zaangażowaniem, a także za aktywną, wyróżniającą się i znaczącą działalność społeczną oraz za osiągnięcia indywidualne w zakresie działalności kulturalnej, naukowej lub w sporcie.

Michał Centkowski na Uniwersytecie Śląskim ukończył studia stacjonarne I i II stopnia na kierunku kulturoznawstwo (specjalność: medioznawstwo). Pracę magisterską poświęcił interpretacji „Aniołów w Ameryce” M. Nicholsa w kontekście myśli Georga Friedricha Hegla i Hanny Arendt.

Więcej informacji o Absolwencie grudnia na stronie oraz w filmie nakręconym przez TV UŚ dostępnym na stronie.

Do 11 stycznia 2013 r. przyjmowane będą zgłoszenia do tytułu absolwenta stycznia.
Po wyłonieniu ostatniego absolwenta miesiąca jesienią 2013 r. uruchomione zostanie głosowanie online, w którym swój głos będą mogli oddać wszyscy członkowie społeczności akademickiej UŚ. Na podstawie oddanych głosów komisja plebiscytowa wyróżni jednego z absolwentów tytułem „Absolwenta z Pasją”.

Więcej informacji o plebiscycie - na stronie.