Panel dyskusyjny "Business skills - it is up to you" podczas EKMSP

Data wydarzenia: 
27 Październik, 2023 - 13:30 - 15:00
Pokaż w kalendarzu: 
0

Serdecznie zapraszamy Studentki i Studentów UŚ do uczestnictwa w Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbędzie się w dniach 25-27 października 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Szczególne zaproszenie kierujemy na dedykowany panel dyskusyjny Business skills – it is up to you!

 


CO? - panel dyskusyjny "Business skills - it is up to you"
KIEDY? – 27 października 2023 r. (piątek), 13.30 - 15.00
GDZIE? – sala konferencyjna 24-20, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach


O WYDARZENIU
Tegoroczne hasło przewodnie Europejskiego Kongresu MŚP brzmi „Ready for change?”. W tym roku celem Kongresu jest skoncentrowanie się na wypracowaniu mechanizmów wspomagających przedsiębiorców stojących w obliczu aktualnych wyzwań, takich jak transformacja energetyczna, rosnące koszty prowadzenia biznesu, niestabilnego otoczenia oraz bezpieczeństwa łańcuchów dostaw. Każda jednak zmiana, jak i każde wyzwanie może okazać się szansą. Jak zawsze zorganizowane będą debaty, wystąpienia oraz wywiady, natomiast na salach konferencyjnych odbędą się panele dyskusyjne, warsztaty oraz spotkania przy okrągłym stole.

Panel dyskusyjny "Business skills – it is up to you"

  • Jak z ucznia / studenta zrobić przedsiębiorcę – aktualne podejście i wyzwania.  
  • Czy zasadny jest system certyfikacji instytucji wspierania biznesu na poziomie europejskim? 
  • Narzędzia do zdobywania wiedzy (nauki) przedsiębiorczości -  jak skutecznie uczyć (materiały, metody). 
  • Szkoła ucząca biznesowych umiejętności – czy jest możliwa?  

Wystąpienia:

  • Mateusz Maik - Dyrektor Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, doświadczony trener biznesu, mentor i przedsiębiorca. Wieloletnie doświadczenie w pracy ze StartUpami, MŚP i Samorządami. Aktywna działalnosć w największej sieci inkubatorów przedsiębiorczości w tej części Europy – Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Członek Zarządu Stowarzyszanie Przedsiębiorcy z wyboru
  • dr Wioleta Duda – doktor nauka społecznych, pracownik naukowy  Katedry Badań nad Edukacją oraz koordynatorka dostępności na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Ekspert MEiN z zakresu doradztwa zawodowego.   

Moderator: 

  • Roman Gruszczyk – Project Manager w Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner, Specjalista w doradztwie strategicznym w zakresie pozyskiwania i rozliczania środków zewnętrznych dla firm, samorządów i organizacji pozarządowych, Absolwent programu rządu USA International Visitor Leadership Program pt. “Leadership Local Communities

Partner: 
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner.


ZAPISY
Na Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny - studenci w polu "stanowisko" proszeni są o wpisanie "student" oraz wymienienie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w polu "nazwa firmy / organizacji".

Więcej informacji oraz cały program dostępne na stronie wydarzenia.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego