Oficjalne otwarcie centrum kreatywności i coworkingu spinPLACE!

Zapraszamy do nowej, inspirującej przestrzeni, która rozpoczyna funkcjonowanie w Uniwersytecie Śląskim. Jesteśmy gotowi na otwarcie unikatowego centrum kreatywności i coworkingu spinPLACE!

CO? – otwarcie unikatowego centrum kreatywności i coworkingu spinPLACE!

O INICJATYWIE
Już we wtorek, 27 lutego 2024 roku, o godzinie 11.00 zapraszamy wszystkich członków wspólnoty akademickiej do budynku przy ul. Bankowej 5 na oficjalne otwarcie spinPLACE.

Podczas otwarcia dr. hab. Robert Pyka, prof. UŚ, podzieli się refleksjami na temat roli miejsc innowacyjnych w budowaniu potencjału metropolii i regionu.

Nie zabraknie również wystaw oraz prezentacji artystycznych. Miłośników grafiki, designu i animacji z pewnością zainteresuje wystawa "Multicultural Landscape" przygotowana przez prof. dr hab. Małgorzatę Łuszczak z Instytutu Sztuk Plastycznych UŚ.

Czeka nas także występ Akademickiej Orkiestry Smyczkowej z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

O godzinie 13.00 zapraszamy studentów oraz doktorantów do Klubu Rawa na poddaszu spinPLACE. Odbędzie się tam spotkanie z prof. Ryszardem Koziołkiem, rektorem UŚ. Będzie to doskonała okazja do dyskusji na temat postulatów dotyczących studiów i życia studenckiego w regionie. Poruszone zostaną między innymi tematy dotyczące możliwości budowy domów studenckich w centrum Katowic oraz rozszerzenia usług wsparcia socjalnego oferowanych w uniwersytecie.

Wszystkie zgłoszone postulaty zostaną przedstawione Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego podczas spotkania w niedalekiej przyszłości. Zachęcamy do przesyłania propozycji postulatów na adres e-mail: glos.studencki@us.edu.pl.

Więcej informacji znajduje się na stronie.

Wstęp wolny!

Do zobaczenia w spinPLACE!