Nabór wolontariuszy do projektu "Akademia Przyszłości"

Pokaż w kalendarzu: 
0

Stowarzyszenie WIOSNA informuje, iż rozpoczął się nabór wolontariuszy do projektu "Akademia Przyszłości".

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to całoroczny program indywidualnych spotkań edukacyjnych dla dzieci, które wychowują się w trudnych warunkach i mają przez to problemy w nauce.

Stowarzyszenie działa w 19 miastach w Polsce. W tym roku obejmiemy opieką 1200 uczniów. Podstawowym standardem jest indywidualne zaangażowanie: podczas cotygodniowych zajęć osobisty tutor, czyli wolontariusz Stowarzyszenia WIOSNA, pomaga dziecku w radzeniu sobie z konkretnym szkolnym problemem - takim jak ułamki czy ortografia. Oprócz wspólnego pokonywania szkolnych trudności wspiera też ucznia w odkrywaniu innego wymiaru siebie. Stara się mu udowodnić, że wbrew wcześniejszym trudnościom jest wyjątkowy i ważny! 

Podczas cotygodniowych spotkań wolontariusze pomagają uczniom w nadrabianiu szkolnych zaległości oraz dzielą się z nimi swoją wiedzą i zainteresowaniami. Dbają przy tym o zapewnienie każdemu dziecku doświadczenia osobistego sukcesu - w myśl zasady, że KAŻDE DZIECKO MA PRAWO DO SUKCESU!

 

Towarzysząc dzieciom w edukacyjnej przygodzie, inwestujemy w ich marzenia i przyszłość. Nie jest to zatem zwykła forma pomocy w nauce - to pasja odkrywania potencjału w każdym uczniu z osobna!

Stowarzyszenie zaprasza do wzięcia udziału w naborze do "Akademii Przyszłości" w Katowicach i Sosnowcu.

Więcej informacji na stronie.

Nie oddano jeszcze żadnego głosu
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego