Nabór na Letnie Praktyki Badawcze w PAN

Polska Akademia Nauk zaprasza studentów i doktorantów kierunków ścisłych, ekonomicznych i technicznych do wzięcia udziału w X Jubileuszowych Letnich Praktykach Badawczych.

Podczas tegorocznych praktyk zajmiesz się m. in.  platformą badawczą L.E.M. – Logiczny Ekstraktor Możliwości, która wykorzystując ideę crowdsourcingu pomoże wskazać najlepiej rokujące kierunki rozwoju nowoczesnych technologii ze szczególnym uwzględnieniem grafenu.

W ramach praktyk PAN oferuje:

• udział w seminariach, warsztatach w ramach poszukiwania nowych nisz technologicznych,
  • możliwość zdobycia pogłębionej wiedzy w obszarze technologii grafenowych,
  • udział w różnorodnych projektach,
  • rozwiązywanie rzeczywistych problemów firm i instytucji,
  • łączenie badań naukowych z biznesem,
  • pracę w interdyscyplinarnych zespołach,
  • najlepsze brytyjskie wzorce.

Dodatkowo, podczas praktyk, organizowane są szkolenia ze sposobów prezentacji, odpowiedniego tworzenia dokumentacji i inne. Projekty zakończone są stworzonym przez grupę raportem dla zleceniodawcy.

Wymagania:

• zainteresowania naukowe z dziedzin takich jak matematyka, informatyka, ekonomia, a także nauk technicznych,
  • zapał do pracy,
  • chęć pogłębiania swojej wiedzy i zdobywania doświadczenia zawodowego.

Zajmiesz się:

• praktycznymi zastosowaniami matematyki (np. modelowanie procesów przemysłowych, optymalizacja złożonych systemów);
  • modelowaniem rynków finansowych, problemami algorytmicznego wsparcia sektora   finansowego;
  • analizą danych metodami statystycznymi, eksploracji danych czy Big Data;
  • zarządzaniem projektami i rozwijaniem start-upów
  • future studies w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii i ich wpływu na różne obszary
  • gospodarki;

Letnie Praktyki Badawcze organizowane są przez: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Odbywają się w okresie lipiec - wrzesień 2014 r. w Warszawie.

Aplikacje (krótkie CV, list motywacyjny oraz rekomendację od pracownika naukowego/pracodawcy) należy wysyłać na adres: praktyki@ibspan.waw.pl, podając w temacie numer referencyjny IBS/BK/2014. Zgłoszenia są oceniane na bieżąco. Ilość miejsc na praktykach jest ograniczona.

Termin zgłoszeń upływa 16 czerwca 2014!

Więcej informacji dotyczących Letnich Praktyk Badawczych znajduje się na stronie.