Nabór do projektu "Staże w instytucjach kultury"

Trwa nabór do projektu "Staże w instytucjach kultury", organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Studenci i absolwenci do 30 r.ż. mogą zgłaszać się do 16 lutego 2014 r., by odbyć staż w jednej z 27 instytucji kultury.

Projekt Narodowego Centrum Kultury Staże w instytucjach kultury zakłada umożliwienie studentom zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych oraz zapewnienie instytucjom kultury możliwości pozyskania nowych, kreatywnych pracowników. Działanie jest skierowane do studentów kierunków artystycznych i humanistycznych związanych z kulturą oraz instytucji, organizacji pozarządowych i firm działających w sektorze kultury.

Podstawowe kryteria naboru stażystów:
- studia artystyczne lub humanistyczne związane z kulturą, np.: historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, animacja kultury, bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo, socjologia, filologie, etnologia, archeologia, architektura, teatrologia, muzykologia, sztuki plastyczne, kinematografia itd.,
- średnia ocen ze studiów co najmniej 4,0 (w przypadku wolnych miejsc stażowych, będą przyjmowane osoby z niższą średnią),
- 3-5 rok studiów magisterskich, 3 rok studiów licencjackich, 1-2 rok studiów uzupełniających magisterskich, studenci studiów podyplomowych w zakresie zarządzania i animacji kultury oraz szkół artystycznych, absolwenci wymienionych studiów,
- wiek do 30 roku życia,
- bardzo dobra organizacja pracy i życzliwość w kontaktach z ludźmi,
- podleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu,
- spełnienie dodatkowych warunków określonych przez instytucję przyjmującą np. znajomość języków obcych, obsługa komputera, prawo jazdy itp.

Stażyści nie otrzymują wynagrodzenia za udział w projekcie. Termin odbywania staży w Edycji Wiosennej obejmuje okres od 3 marca do 30 czerwca 2014 r. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 lutego 2014 r.

Więcej informacji na stronie.