MŁODY NOBEL – fascynujący świat nauk ścisłych dla początkujących

Program "PROJEKTOR - wolontariat studencki" i Fundacja PGNiG im. Łukasiewicza po raz czwarty realizują projekt MŁODY NOBEL. W ramach projektu Organizatorzy zapraszają na szkolenie "Jak zafascynować dzieci i młodzież naukami ścisłymi?".

Szkolenie dotyczy metod przekazywania wiedzy z nauk ścisłych. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, w jaki sposób zafascynować młode osoby naukami ścisłymi – chemią, fizyką i biologią. Szkolenie przeznaczony jest szczególnie dla osób, które nie mają wykształcenia związanego z naukami ścisłymi, ale chcą pracować z dziećmi i poznawać nowe metody pracy. Podczas szkolenia będzie możliwość uczenia się przeprowadzania prostych doświadczeń i eksperymentów, a także gier i zabaw pomocnych w prowadzeniu zajęć z nauk ścisłych. Uczestnicy otrzymają materiały dydaktyczne pomocne w przekazywaniu wiedzy.

Warsztat odbędzie się w piątek 25 października 2013 r. w godz. 15:00 – 19:00 w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach.
Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, nazwę uczelni, kierunek i rok studiów proszę przesyłać na adres: a.pieniazek@projektor.org.pl w terminie do 21 października.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Kryterium przyjęcia na szkolenie jest kolejność zgłoszeń.

Każdy uczestnik szkolenia będzie zobowiązany do przeprowadzenia jednego projektu edukacyjnego w szkole w ramach programu "PROJEKTOR – wolontariat studencki" w formule projektów systematycznych (3 spotkania po 2h dydaktyczne) lub jednodniowych (1 spotkanie trwające 3 - 4h dydaktyczne) w terminie do 15 listopada 2013 r. Wszelkie informacje o programie zostaną przekazane podczas szkolenia.

Uczestnicy warsztatu otrzymają certyfikat zaświadczający o udziale w szkoleniu po realizacji projektu edukacyjnego.