Konkurs na najlepszy film o zaletach procesu resocjalizacji

Pokaż w kalendarzu: 
0

Chcesz podzielić się swoją wiedzą i opinią na temat zalet procesu resocjalizacji osób pozbawionych wolności? Weź udział w konkursie i nakręć dedykowany film!
 


CO? – I Ogólnopolski Konkurs na najlepszy film o zaletach procesu resocjalizacji i readaptacji osób pozbawionych wolności


O KONKURSIE
Praca konkursowa to film wideo przygotowany do publikacji na platformie internetowej Tik Tok, nieprzekraczający łącznie 2. minut zegarowych. Treścią pracy konkursowej jest odpowiedź na pytanie, które należy w filmiku zadać „Dlaczego należy wspierać skazanych?”. Udzielona odpowiedź powinna wskazywać na zalety procesu readaptacji lub/i resocjalizacji osadzonych w kontekście bezpieczeństwa publicznego, społecznego, zjawiska efektu powrotności do przestępstwa, skutków stygmatyzacji oraz wykluczenia społecznego. W jednym filmiku można udzielić tylko jednej odpowiedzi.

Film powinien być nagrany w pionie, w tle nie może być widocznych produktów z widocznym oznaczeniem ich marki, osób trzecich, nazw własnych podmiotów, firm, urzędów, instytucji. Nagranie może być przygotowane w języku polskim, angielskim lub ukraińskim.

Uczestnik może przesłać maksymalnie 5 filmików, jednakże zawierających różne odpowiedzi na te same zawsze zadane pytanie.

Organizatorem Konkursu jest Dyrektor ds. Edukacji Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska Pro Civium z siedzibą w Poznaniu.

Więcej informacji znajduje się na stronie.


DLA KOGO?
Konkurs skierowany jest do studentów prawa, psychologii, pedagogiki resocjalizacyjnej.


SPOSÓB APLIKACJI
Prace konkursowe należy zgłaszać drogą elektroniczną na adres: dyrektoredukacja@stopstygmatyzacji.pl w okresie od 1 grudnia 2023 roku do 10 stycznia 2024 roku.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego