Konkurs malarski: „Wnętrze”

Pokaż w kalendarzu: 
0

W imieniu warszawskiej Fundacji Rozwoju Sztuki „Zielona Marchewka” zachęcamy wszystkich studentów oraz absolwentów kierunków artystycznych do wzięcia udziału w konkursie malarskim pt.: „Wnętrze”.

Ideą konkursu jest promocja młodych talentów oraz poszukiwanie najciekawszych indywidualności twórczych wśród studentów i absolwentów, a także promowanie aktualnych zjawisk w polskiej kulturze i młodej sztuce oraz szeroko pojęta promocja sztuki współczesnej.

Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo:

W etapie I, który trwa do 28 lutego 2011 roku, należy przesłać dokumentację fotograficzną proponowanych prac, na podstawie której jury konkursu, w skład którego wejdą m.in.: Hanna Wróblewska, Dorota Monkiewicz i Monika Szewczyk, zakwalifikuje prace do następnego etapu.

Etap II. Wybrane w ten sposób dzieła zostaną zaprezentowane w warszawskim Muzeum Etnograficznym, wtedy też jury wyłoni zwycięzców i przyzna wyróżnienia dla autorów najlepszych prac.

Wystawa główna odbędzie się w maju 2011 roku w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, będzie dostępna także w Noc Muzeów, następnie zostanie przeniesiona do jednego z centrów kultury w Białymstoku. W okresie późniejszym będą odbywały się wystawy indywidualne laureatów konkursu.

W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:

  • I miejsce – 10 000 złotych,
  • II miejsce - 5 000 złotych,
  • III miejsce - 3 000 złotych.

Ponadto przewidziano także przyznanie wyróżnień w postaci wystaw indywidualnych w Galerii „Zielona Marchewka” prowadzonej przez Fundację.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować do Pani Karoliny Lenarczyk – koordynatora konkursu, na adres: k.lenarczyk@zielonamarchewka.pl lub drogą telefoniczną: 517 832 669.

Do pobrania:

Twoja ocena: Nic Średnia: 1 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego