Intel Business Challenge Europe 2013

Do 22 lutego 2013 roku można zgłaszać projekty do Intel® Business Challenge Europe 2013 - konkursu na innowacyjne produkty, inteligentne technologie oraz interaktywne aplikacje mobilne i internetowe. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie projektu www.intelchallenge.eu i przesłać abstrakt – kilkustronicowy opis swojego pomysłu.

Na zwycięzców konkursu czeka intensywny program mentoringowy oraz europejskie finały w Dublinie i światowe w Krzemowej Dolinie.

Konkurs przeznaczony jest dla studentów bądź niedawnych absolwentów (do 4 lat po ukończeniu studiów) w wieku od 18 do 34 lat. Poszukiwane są innowacyjne produkty, inteligentne technologie oraz interaktywne aplikacje mobilne i internetowe w obszarach takich jak: medycyna, energia, ludzie i społeczeństwo, biotechnologia oraz nanotechnologia.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

1. W pierwszym etapie, trwającym do 22 lutego br. Uczestnicy rejestrują się na http://www.intelchallenge.eu i przedstawiają swój pomysł na biznes za pomocą abstraktu (szablony dostępne są na stronie www).
  2. Uczestnicy, którzy przejdą do drugiego etapu konkursu, zostaną poproszeni o zarejestrowanie się na platformie www.milestonehero.com. Uczestników rejestruje lider zespołu. Autorzy poproszeni będą o przygotowanie biznes planów oraz krótkiego materiału wideo (tzw. elevator pitch). Na tym etapie prowadzone będą szkolenia online i ścieżki e-learningowe. Termin – do 8 kwietnia br.
  3. Trzeci etap to Finał Intel® Business Challenge Europe, który odbędzie się w Dublinie wiosną 2013 roku

Organizatorem projektu oraz fundatorem nagród jest firma Intel. Partnerami strategicznymi przedsięwzięcia jest INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii oraz europejska organizacja Junior Achievement-Young Enterprise.

Wszystkie szczegóły, regulamin Konkursu i dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej : www.intelchallenge.eu.

ZAPRASZAMY!