II Konferencja "Ochrona środowiska i energetyka"

Data wydarzenia:
12 Listopad, 2014 (Cały dzień)

Konferencja "Ochrona środowiska i energetyka" jest przeznaczona dla studentów i młodych pracowników naukowych, którzy chcą doskonalić swój warsztat naukowy oraz sztukę prezentacji wyników swoich prac oraz dyskusji. Konferencja odbędzie się 12 grudnia 2014r., zgłoszenia można przesyłać do 30 listopada 2014r.

Tematyka Konferencji

Tematyka nawiązuje do szeroko pojętych zagadnień związanych z ochroną i kształtowaniem środowiska naturalnego oraz energetyką, ze szczególnym uwzględnieniem jej aspektów innowacyjnych. W szczególności poruszana tematyka Konferencji może być zdefiniowana przez następujące zagadnienia:

• Ochrona Gleby
  • Ochrona Powietrza
  • Ochrona Zasobów Wodnych
  • Utylizacja Odpadów
  • Odnawialne źródła energii
  • Solartermia
  • Hydroenergia
  • Energia Wiatru
  • Biomasa
  • Energia Geotermalna
  • Systemy Energetyczne
  • Efektywność Energetyczna
  • LCA
  • Ocena wpływu na środowisko naturalne
  • Energetyka rozproszona

Uczestnictwo

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne. Wziąć w nim mogą pracownicy naukowi, doktoranci oraz studenci działający w kołach naukowych oraz studenci kierunków technicznych, których działalność naukowa - na przykład związana z pracą dyplomową – jest na wysokim poziomie merytorycznym.

Referaty i publikacje pokonferencyjne

Uczestnicy mogą wygłosić referaty w języku polskim lub angielskim w ramach oddzielnych sesji językowych. Czas trwanie pojedynczego referatu to 15 minut. Po każdym referacie będzie czas na dyskusję. Teksty najlepszych referatów zostaną opublikowane w kolejnych numerach Archiwum Gospodarki odpadami i Ochrony Środowiska. Pozostałe zostaną opublikowane w monografii, która będzie dostępna w wersji elektronicznej. Wszystkie prace będą recenzowane. Artykuły powinny zostać przeszłane przez autorów do dnia 8 grudnia 2014r. Sposób przygotowania artykułów jest dostępny na stronie.

Nagrody

W trakcie Konferencji referaty będą nagradzane. Przewidziano nagrody w następujących kategoriach:

• najlepsza prezentacja
  • najciekawsza tematyka
  • najlepszy warsztat naukowy

Konferencja odbędzie się 12 grudnia 2014r. w Gliwicach, na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki. Zgłoszenia udziału należy przesyłać do dnia 30 listopada 2014r. - pocztą elektroniczną na adres: konferencja.osie2014@gmail.com lub drogą elektroniczną za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)