Hack the Climate, czyli 48-godzinny zdalny maraton programowania

Pokaż w kalendarzu: 
0

Chcesz wspierać zieloną transformację miast? Przyczynić się do walki ze zmianami klimatycznymi? Możesz to zrobić już dziś! Zgłoś swój zespół programistyczny na maraton programowania Hack the Climate. Dzięki czemu możesz znacząco przyczynić się do znalezienia rozwiązań związanych z redukcją zanieczyszczeń, optymalizacji zużycia zasobów naturalnych, zrównoważonej mobilności miejskiej oraz gospodarki przestrzennej!
 


CO? - Hack the Climate, czyli 48-godzinny zdalny maraton programowania
KIEDY? - 24-26 listopada 2023 roku
GDZIE? - online


O WYDARZENIU 
Dzięki współpracy Polskiego Funduszu Rozwoju i norweskiej organizacji Nordic Egde, samorządowcy mieli okazję zgłoszenia wyzwań z zakresu zielonej transformacji miast. W październiku, podczas warsztatów Service Design w Warszawie, przedstawiciele miast pracowali nad formułowaniem swoich wyzwań, mając na celu uczynienie ich bardziej przyjaznymi innowacji. Proces ten pozwolił wykreować interesujące problemy, które będą rozwiązywane przez zespoły programistyczne podczas nadchodzącego wirtualnego hackathonu w dniach 24-26 listopada.

Na rozwiązanie czekają cztery inspirujące wyzwania wypracowane przez polskie i norweskie miasta:

  • Rzeszów: Jak przekonać mieszkańców do korzystania z alternatywnych, ekologicznych środków transportu w celu zmniejszenia korków i zanieczyszczenia powietrza?
  • Bieruń: Jak nauczyć mieszkańców projektowania miasta odpornego na zmiany klimatyczne podczas transformacji gospodarczej?
  • Sulejówek: Jak możemy oszacować wartość każdego drzewa?
  • Setesdal i Stavanger: Jak inteligentnie zarządzać zasobami wodnymi?

Najlepsze rozwiązania zostaną nagrodzone, a następnie wdrożone, aby wspierać zieloną transformację i przyczynić się do walki ze zmianami klimatycznymi. Łącznie na nagrody zostanie przeznaczona pula 40 000 euro.

Więcej informacji o wyzwaniach znajduje się na stronie.


O ORGANIZATORZE
Wydarzenie organizowane przez Polski Fundusz Rozwoju wraz z norweskim partnerem Nordic Edge. Projekt finansowany jest poprzez Fundusze norweskie i EOG i ma na celu wypracowanie rozwiązań związanych z redukcją zanieczyszczeń, optymalizacji zużycia zasobów naturalnych, zrównoważonej mobilności miejskiej oraz gospodarki przestrzennej.


SPOSÓB APLIKACJI
Zespoły programistyczne mogą zgłaszać swój udział w hackathonie i wybierać jedno z czterech przygotowanych wyzwań. Na zgłoszenia organizator oczekuje czeka do 21 listopada 2023 r.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego