Fundacja Rozwoju Zawodowego "Quantitative Finance"

Uprzejmie informujemy, iż Fundacja Rozwoju Zawodowego "Quantitative Finance" przy współpracy z wiodącymi uczelniami na świecie oraz funduszami hedingowymi pomaga studentom i absolwentom informatyki, matematyki, fizyki oraz metod ilościowych.

Obecnie Fundacja wspiera projekt Portfolio Selection System realizowany przez UK PhD Centre in Financial Computing. Projekt zakłada budowę i rozwój systemów tradingowych działających na danych wysokiej częstotliwości (ang. high frequency data), które następnie posłużą do konstrukcji portfeli inwestycyjnych (do polskiej części projektu rekrutowani się obecnie programiści).

W najbliższym miesiącu rozpocznie się również cykl organizowanych przez fundację spotkań studentów z przedstawicielami rynku Quantitative Finance.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w którymś z projektów oraz innymi realizowanymi przez fundację przedsięwzięciami zapraszamy do subskrypcji newslettera na stronie internetowej  fundacji http://quantitativefinance.org.pl/.