Dni Otwarte JCommerce – czyli narty w październiku

Październik jest miesiącem, w którym po wakacyjnych wojażach studenci rozpoczynają poranne wstawanie na uczelnie. Do tej pory ich myśli krążyły zapewne wokół rozrywki, teraz jednak z wolna wracają do rzeczywistości i kierują spojrzenie na przyszłość. Właśnie, przyszłość! W poniedziałek 20.10.2014 firma JCommerce gościła studencką reprezentację Uniwersytetu Śląskiego.

12-osobowa ekipa wzięła udział w szkoleniu „TEAM: How does IT work?”, prowadzonym przez p. Anię i p. Ewelinę. Specjalistki przybliżyły uczestnikom zagadnienie ról projektowych, ukazując w ten sposób perspektywiczne ścieżki rozwoju, którymi wystarczy podążać, by zdobyć nowe kompetencje i poznać specyfikę branży IT. Dodatkowo, podczas warsztatów poświęcono sporo czasu, by w pełni odpowiedzieć na dwa pytania: Czym różni się grupa i zespół? Jak bardzo istotna jest efektywna współpraca? Podkreślano znaczenie tak ważnych dla JCommerce wartości, jakim jest wspólny cel, wspólna odpowiedzialność, zaufanie i komunikacja.

Czym innym są jednak teoretyczne rozważania i sprawdzenie rzeczywistych umiejętności w praktyce!

Zadaniem studentów było zbudowanie „nart”” z kartonów, a następnie wspólne przejście w nich po całej firmie. Inicjatywa ta wywołała wiele śmiechu, ale również mocno zdezorientowała pracowników firmy! Niektórzy wydawali się być nawet przerażeni widokiem czegoś na kształt ludzkiego czołgu, przesuwającego się po korytarzu i krzyczącego „prawa, lewa, prawa, lewa!” :).

Nartom wykonanym w siedzibie firmy trochę brakowało, by spełnić restrykcyjne normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej, ale to nie było celem zadania. Pracując nad nartami studenci przekonali się, że praca w zgranym zespole jest nie tylko bardziej efektywna, ale i przyjemniejsza. Cel został osiągnięty!

Po takich fizycznych wyzwaniach, uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do niezawodnego JFoodTrucka. Później ekipa studentów opanowała Fun Room – piłkarzyki oraz FIFA zrobiły prawdziwą furorę! Pod koniec spotkania każdy mógł porozmawiać z przedstawicielami wszystkich działów, zadając im szczegółowe pytania dotyczące pracy w JCommerce.

Więcej informacji i fotorelacja na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)