Debata „Od czego zacząć? Studia vs. rynek pracy”

Już 15 listopada w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach odbędzie się debata inaugurująca najnowszą inicjatywę Forum Młodych RIG w Katowicach pt. "Kierunek Sukces!”. Dyskusja pod hasłem "Od czego zacząć? Studia vs. rynek pracy", organizowana w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, zgromadzi uznanych ekspertów.

CO? - debata "Od czego zacząć? Studia vs. rynek pracy"
KIEDY? - 15 listopada 2016 r.
GDZIE? - Forum Młodych RIG w Katowicach (Katowice, ul. Opolska 15)

Debata poruszy zagadnienia dotyczące m.in.: kształtowania ścieżki kariery zawodowej, rozwoju osobistych kompetencji z punktu widzenia pracodawcy oraz roli wykształcenia wyższego w kontekście poszukiwania pracy.

W ramach spotkania wystąpią: Aneta Esnekier, założycielka firmy PROJEKT PASJA, Małgorzata Tłuczykont, Recruitment and Attraction Coordinator w firmie PwC  oraz Aleksander Bilewski finalista prestiżowego programu MIT Entrepreneurship Bootcamp. Debata otwiera cykl praktycznych spotkań i inspirujących warsztatów, które mają na celu przybliżenie młodym ludziom perspektyw zawodowych i sposobów kształtowania własnej kariery. Podczas szeregu spotkań w ramach niniejszej inicjatywy, uczestnicy zgłębiać będą tematy związane z efektywnym poszukiwaniem pracy i rozwojem ścieżki zawodowej. Pomysłodawcy za cel przedsięwzięcia stawiają sobie przekazanie młodzieży licealnej, studentom oraz absolwentom kompleksowej wiedzy na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy, a także rozwój kompetencji i umiejętności potrzebnych w budowaniu swojej pozycji zawodowej.

Debata odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - międzynarodowego projektu promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw oraz pomagający zdobyć wiedzę z zakresu zakładania oraz rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki oraz wielu innych.

Organizatorem jest Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach- Komisja Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach skupiająca młodych, ambitnych ludzi, aktywnie wspierających działania Izby. Jest organizacją non-profit, działającą w oparciu o finansowanie sponsorów i bezinteresowną współpracę ludzie ze świata kultury, nauki i biznesu.

Dla wszystkich zainteresowanych, w tym także studentów i absolwentów uczelni wyższych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie.
Więcej informacji dostępnych jest także na stronie internetowej.