Badanie Instytutu Psychologii UŚ dot. pandemii

Pokaż w kalendarzu: 
0

Zastanawiałeś się dlaczego niektóre osoby bez przeszkód przystosowują się do zmian i zagrożeń związanych z pandemią, podczas gdy inne stresują się, cierpią oraz doświadczają różnego rodzaju zaburzeń? Dzięki udziałowi w badaniu Instytutu Psychologii UŚ wkrótce poznamy odpowiedź na to pytanie.


 


CO? – badanie „Znaczenie ego-resiliency w sytuacji pandemii”


O INICJATYWIE 
Pandemia postawiła nas w sytuacji bez precedensu. Nastały czasy, w których boleśnie odczuwamy zagrożenie dla zdrowia i życia naszego oraz naszych najbliższych. Doświadczamy licznych ograniczeń i strat, ale też ciągłych zmian, do których jesteśmy zmuszeni się dostosować.  

Umiejętność elastycznej i satysfakcjonującej adaptacji do zewnętrznych i wewnętrznych stresorów wspierana jest przez, nieco mniej znaną cechę naszej osobowości, zwaną ego-resiliency. Ta wyjątkowa zdolność wyzwala w nas otwartość i swobodę w radzeniu sobie zarówno z codziennymi, jak i trudnymi wydarzeniami. Pozwala na odpowiednią regulację emocji i kontroli. 

Pracownicy i studenci Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w badaniu online dotyczącym tej – wciąż mało  znanej – cechy osobowości, jaką jest ego-resiliency.  Zespół Instytut Psychologii pracuje nad zrozumieniem mechanizmów działania ego-resiliency i jej wpływu na  radzenie sobie w trudnych sytuacjach, powstałych w wyniku wybuchu  pandemii.  

Badanie realizowane jest online poprzez platformę LimeSurvey. Udział wymaga jedynie kliknięcia w link.

Ponieważ badane są aspekty psychologiczne, zajmuje to nieco więcej czasu niż standardowa ankieta, niemniej prosimy się nie zniechęcać. 

Liczymy na udział, wsparcie i poświęcony czas. Zaangażowanie każdej osoby ma ogromne znaczenie dla budowania programów pomocy i profilaktyki psychologicznej. 

Ankieta.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego