Ankieta dla osób pragnących założyć własną firmę

Jesteś osobą bezrobotną? Myślisz o założeniu własnej firmy? Zachęcamy do wypełnienia ankiety, dzięki której, w ramach projektu w działaniu 7.3, osoby zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej otrzymają wsparcie.

CO? – ankieta dla osób bezrobotnych oraz zainteresowanych wsparciem w rozpoczęciu działalności gospodarczej

Ankieta skierowana jest do osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo w wieku 30+ z obszaru województwa śląskiego, z subregionu północnego (Częstochowa i okolice). Projekt realizowany będzie w okresie od 1 maja 2017 roku do 31 stycznia 2019 roku.

Projekt skierowany jest do 40 osób po 30 roku życia, planujących rozpocząć działalność gospodarczą. W chwili przyjęcia do projektu, osoby muszą posiadać status osoby bezrobotnej lub nieaktywnej zawodowo. Wsparcie kierowane jest w szczególności do kobiet powracających na rynek pracy po przerwie związanej z wychowywaniem dzieci.

Korzyści jakie otrzymują uczestnicy projektu to w szczególności bezzwrotna dotacja na założenie firmy w wysokości do ok. 25 tys. zł oraz wsparcie finansowe (w kwocie 1850 zł brutto) wypłacane do 12 m-cy od rozpoczęcia prowadzenia firmy. Ponadto uczestnicy projektu otrzymają wysokiej jakości wsparcie doradcze, rozpoczynające się od określenia indywidualnej ścieżki rozwoju. W oparciu o wnioski z tej diagnozy, dostosowane zostanie wsparcie szkoleniowe (do 45 h na osobę), poprzedzające opracowywanie biznesplanu oraz wsparcie doradcze (do 8 godzin na osobę). Dodatkowo uczestnicy po otrzymaniu dofinansowania na otwarcie firmy, objęci zostaną profesjonalnym doradztwem pozwalającym rozwiązywać bieżące problemy związane z prowadzeniem firmy oraz wsparciem szkoleniowym.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie ankiety

Dziękujemy!