Ambasador Kariery Unii Europejskiej przy UŚ!

Nowy rok akademicki, nowe wyzwania, nowe możliwości! Ambasador Kariery Unii Europejskiej może być Twoim przewodnikiem po unijnym procesie rekrutacji - do pracy lub na staż! Tomasz Ferenz Ambasadorem Karier Unii Europejskiej przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

CO? - Ambasador Kariery Unii Europejskiej

O INICJATYWIE
Tomasz Ferenz Ambasadorem Karier Unii Europejskiej.

Student Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych - Tomasz Ferenz - będzie pełnił funkcję Ambasadora Kariery w Unii Europejskiej na naszym Uniwersytecie w roku akademickim 2021/2022.

Przez najbliższy rok zadaniem Ambasadora będzie udowodnić, że praca w Unii jest dla każdego. Do pomocy zaproszeni zostaną pracownicy instytucji UE, którzy opowiedzą jak wygląda dzień pracy w Brukseli.

Program Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) ma na celu promowanie i informowanie o możliwościach pracy w instytucjach Unii Europejskiej wśród studentów. Ambasadorowie Karier UE udzielają informacji na temat staży, przygotowań i przebiegu konkursów EPSO, organizują spotkania ze studentami z udziałem urzędników UE i reprezentują EPSO na terenie Polski.

Tomasz Ferenz studiuje prawo i politologię w ramach Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych, pracuje w Departamencie Spraw Europejskich i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Działa społecznie, angażując się w inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Osoby zainteresowane pracą w instytucjach unijnych, pragnące dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji lub jakie są wymogi zapraszamy do kontaktu z Ambasadorem Karier UE! Można to zrobić za pośrednictwem strony na Facebooku lub mailowo na adres: eucareers.uniwersytetslaski@gmail.com.

Zachęcamy do udziału w inicjatywach i odkrywania nowych, europejskich możliwości!

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (3 votes)