7. edycja wolontariatu IT FOR SHE Kids

Pokaż w kalendarzu: 
0

Studiujesz kierunek informatyczny lub techniczny? Jesteś aktywna społecznie i chciałabyś zaangażować się w jakiś ciekawy projekt edukacyjny? Zgłoś się do 7. edycji wolontariatu IT FOR SHE Kids! Podziel się swoją wiedzą i pasją do nauki z dziećmi ze szkół podstawowych z małych miejscowości i wsi w całej Polsce.


 


CO? - 7. edycja wolontariatu IT FOR SHE Kids
APLIKACJA DO: 31 maja 2023 r.


O WOLONTARIACIE
W ramach wolontariatu w miesiącach lipiec-październik 2023 uczestniczka będzie mogła poprowadzić - samodzielnie lub wspólnie z inną wolontariuszką - 2-3-dniowe warsztaty edukacyjne dla dzieci w wybranej miejscowości lub szkole w Polsce.

Program zajęć zostanie przygotowany w ramach kompleksowego szkolenia dla wolontariuszek, które odbędzie się w lipcu i będzie prowadzone przez znakomitych ekspertów z czołowych firm branży Tech&IT.

To właśnie oni - jako Mentorki i Mentorzy - pomogą w przygotowaniu warsztatów, zapewniając nie tylko wsparcie merytoryczne, ale również pomoce naukowe, takie jak SkriBot robot, SkriKit bricks, LEGO Mindstorm, Dash and Dots, drukarki 3d.

Projekty edukacyjne IT for SHE Kids będą realizowane w ramach Programu wolontariatu IT for SHE 2023 oraz Program Projektor we współpracy z firmą Skriware dla dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce.

Celem programu jest zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci, promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych i uruchamianie ich potencjału społecznego.

Regulamin i szczegóły programu znajdują się na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego