2. edycja AI IN ESG INVESTING

Dołącz do 2. edycji AI IN ESG INVESTING, zbuduj strategię opartą na ESG i wygraj ze swoim zespołem 4 tys. euro! Najlepszy zespół otrzyma również voucher na pełną ścieżkę egzaminacyjną w ramach międzynarodowego the CFA Institute Certificate in ESG Investing, prestiżowej kwalifikacji stworzonej przez profesjonalistów dla profesjonalistów, uznawanej przez wiodące firmy inwestycyjne na całym świecie.

CO? - 2. edycji AI IN ESG INVESTING
APLIKACJA DO: 12 kwietnia 2022 r.

O KONKURSIE
AI IN ESG INVESTING to pierwszy konkurs w Europie polegający na zbudowaniu wskaźników ESG na podstawie danych finansowych, pozafinansowych i alternatywnych oraz zaproponowaniu długoterminowej strategii ESG dla wybranej firmy.

W ramach projektu studenci będą pracować nad zadaniem konkursowym dla firmy z sektora naftowo-gazowego. Nagroda finansowa to nie jedyny atut. Zwycięzcy otrzymają voucher na pełną ścieżkę egzaminacyjną w ramach globalnie rozpoznawalnej kwalifikacji zawodowej dla profesjonalistów o profilu inwestycyjnym – the CFA Institute Certificate in ESG Investing, której koszt wynosi indywidualnie 675 USD.

AI IN ESG INVESTING to coś więcej niż konkurencja. Wraz z partnerem Refinitiv organizator zaoferuje studentom dostęp do danych rynkowych wraz z odpowiednim szkoleniem z zakresu Refinitiv Workspace oraz tworzenia wskaźników ESG. Uczestnicy będą mogli liczyć dodatkowo na szkolenie zaprojektowane pod tematykę konkursu, które zorganizuje tzw. "subject company", czyli spółka reprezentująca branżę "oil & gas".

Dlaczego udział w AI IN ESG INVESTING to tzw. must-have w CV?

Według Reutersa 2021 można uznać za rok spod znaku ESG. Zmiany klimatyczne, sprawiedliwość społeczna czy obecna wojna pomiędzy Rosją a Ukrainą zmuszają firmy i regulatorów do wprowadzania zmian w obliczu rekordowych wpływów do funduszy skupionych na kwestiach środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG).

* ESG – skrót oznaczający czynniki, w oparciu o które tworzone są ratingi i oceny pozafinansowe przedsiębiorstw, państw i innych organizacji. Składają się one z 3 elementów: E – Środowisko (z ang. environmental), S – Społeczna odpowiedzialność (z ang. social responsibility) i G – Ład korporacyjny (z ang. corporate governance).

CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w zakresie działań branży inwestycyjnej w Polsce. Organizacja skupia profesjonalistów mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami. Jest to prestiżowe grono osób, mogące pochwalić się szerokim zakresem wiedzy finansowej i doskonałym zrozumieniem procesów gospodarczych. Fundacja QuantFin wspiera talenty ilościowe w osiąganiu pełni potencjału poprzez łączenie ich z mentorami oraz społecznością osób o podobnych zainteresowaniach. Fundacja łączy pracodawców, instytuty badawcze i grupy researchowe z jednostkami. Odpowiada na wzrost popularności nowoczesnego, ścisłego podejścia do "quantitative finance" – dziedziny obejmującej inżynierię finansową, zarządzanie ryzykiem i metodami ilościowymi w ekonomii.

Należy:

1. Zapoznać się z oficjalną stroną internetową, sprawdzić agendę i regulamin.
  2. Zaprosić znajomych studentów (wydziały: ekonomia, finanse i rachunkowość, metody ilościowe, zarządzanie) i stworzyć zespół, który powinien składać się z 2 do 4 osób.
  3. Zarejestrować swój zespół poprzez formularz. Ankieta jest aktywna do 12 kwietnia 2022 r.
  4. Organizator CFA Society Poland potwierdzi rejestrację uczestnika.