15-lecie firmy Sopra Steria Polska

Firma Sopra Steria Polska świętuje 15-lecie swojej działalności! Gratulujemy i liczymy na dalszą współpracę!

CO? - 15-lecie firmy Sopra Steria Polska

Firma Sopra Steria działa w 25 krajach na świecie, a Polska jest wśród nich jedną z najbardziej strategicznych lokalizacji. Powstały w 2007 roku Polski oddział jest niekwestionowanym europejskim liderem w dziedzinie konsultingu, usług cyfrowych oraz tworzenia oprogramowania.

Firma została wyróżniona tytułem Great Place To Work i znalazła się na liście Najlepszych Miejsc Pracy w Europie 2022.

Na przestrzeni ostatnich 15 lat, działalność firmy okazała się prawdziwym sukcesem.

Pozwoliło to na ugruntowanie silnej pozycji w branży dostarczania usług informatycznych, która została uznana przez wielu zagranicznych klientów.

Wizjonerskie podejście pozwala na realizację nowych projektów w obszarach Data Science, automatyzacji oraz bezpieczeństwa w sieci, oraz wielu innych. Firma stale się rozwija i zatrudnia obecnie ponad 1200 pracowników. Kompetencje oraz skuteczność zespołu stanowią mocne strony polskiego oddziału, który w swoich założeniach podkreśla otwartość wobec różnych kultur, środowisk i doświadczeń zawodowych.

Budowanie trwałych relacji z uczelniami wyższymi jest jednym z priorytetów firmy. Podpisane liczne porozumienia o współpracy z Uniwersytetami umożliwiają studentom oraz absolwentom zdobywanie pierwszych doświadczeń w branży IT.

Uniwersytet Śląski w Katowicach współpracuje z firmą w zakresie realizacji staży, organizacji warsztatów i szkoleń oraz promocji ofert pracy.