10. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Już po raz 10. wystartował program edukacyjny Liga Odpowiedzialnego Biznesu. Jego celem jest budowanie nowych kadr menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych oraz liderów zmian. Jednym z czołowych działań LOB jest program Ambasadorów CSR, do którego rozpoczęła się rekrutacja.

Ambasadorzy i Ambasadorki CSR

Program Ambasadorski skupia aktywnych studentów i studentki z całej Polski. Stają się oni promotorami idei społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility, CSR) w swoich środowiskach lokalnych, szczególnie na uczelniach, które reprezentują.

Przez cały rok m.in. uczestniczą w seminariach, spotkaniach z praktykami i teoretykami zajmującymi się społecznie odpowiedzialnym biznesem, nawiązują kontakt ze światem biznesu, polityki, organizacji pozarządowych i studenckich kół naukowych z całego kraju, organizują wydarzenia edukujące o CSR.

Spośród przesłanych aplikacji, wybranych zostanie 25 najlepszych osób. Dokumenty można przesyłać do 23 października 2013 roku na adres: piotr.sobolewski@fob.org.pl. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

Włącz się w odpowiedzialność!

Liga Odpowiedzialnego Biznesu dedykuje wszystkim studentom i studentkom, bez względu na to czy zostali zrekrutowani do programu ambasadorskiego, inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu umożliwia wzięcie udziału w ogólnopolskim Konkursie CSR. Na wiosnę organizowana jest również Akademia Odpowiedzialnego Biznesu, czyli spotkanie studentów i studentek z całej Polski, którzy podczas kilkudniowej konferencji zdobywają wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Organizacje studenckie, składając wnioski w programie grantowym, uzyskać mogą dofinansowanie na projekty promujące CSR.

Więcej na: www.lob.org.pl