Staże w instytucjach kultury - edycja wiosenna

Pokaż w kalendarzu: 
0

Jesteś studentem? Artystą lub humanistą? Chcesz zdobyć praktykę zawodową? Reprezentujesz instytucję, NGOsa, firmę działającą w sektorze kultury? Szukasz nowych współpracowników? Weź udział w programie "Staże w instytucjach kultury".

 

Cele:

  1. Umożliwienie studentom szkół artystycznych i kierunków humanistycznych zdobycia teoretycznej i praktycznej wiedzy dotyczącej zasad funkcjonowania i specyfiki pracy w instytucjach kultury.
  2. Pomoc w realizacji bieżących zadań instytucji kultury.
  3. Przygotowanie nowej, kompetentnej kadry  dla instytucji, organizacji i firm działających w sektorze kultury. 

Podstawowe kryteria naboru stażystów:

  • studia artystyczne lub humanistyczne związane z kulturą, np.: historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, animacja kultury, bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo, etnologia, archeologia, architektura, teatrologia, muzykologia, sztuki plastyczne, kinematografia.
  • średnia ocen ze studiów co najmniej 4,0.
  • 3-5 rok studiów magisterskich, 3 rok studiów licencjackich, 1-2 rok studiów uzupełniających magisterskich, studenci studiów podyplomowych w zakresie zarządzania i animacji kultury oraz szkół artystycznych, absolwenci wymienionych studiów.
  • wiek do 30 lat.
  • bardzo dobra organizacja pracy i życzliwość w kontaktach z ludźmi.
  • spełnienie dodatkowych warunków określonych przez instytucję przyjmującą np. znajomość języków obcych, obsługa komputera, prawo jazdy itp.

Aby zarejestrować się do udziału w programie należy wypełnić drogą elektroniczną formularz zgłoszenia.
Formularz jest aktywny tylko w okresie trwania naboru.

TRYB REALIZACJI STAŻU

Staże realizowane są przez cały rok w ramach trzech edycji: Wiosenna, Letnia, Jesienno-Zimowa, których terminy powiązane są z harmonogramem prac uczelni wyższych. Do udziału w każdej edycji programu prowadzona jest odrębna rekrutacja.

Długość staży: od 20 do 40 dni roboczych przy założeniu, że staż jest realizowany przez 8 godzin dziennie. Tryb realizacji stażu będzie wynikał z bezpośrednich ustaleń między stażystą a instytucją oferującą miejsce stażowe, może to być dowolna kombinacja godzin i dni, w rezultacie dająca czas realizacji stażu od 160 godzin do 320 godzin.

Faktyczna długość stażu będzie każdorazowo ustalana bezpośrednio pomiędzy stażystą a instytucją przyjmującą i będzie uzależniona od możliwości i potrzeb instytucji kultury oraz od harmonogramu zajęć studentów w ciągu roku.

Stażyści nie otrzymają wynagrodzenia za udział w praktykach.

Praktyki odbędą się w państwowych i samorządowych instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych oraz firmach prowadzących działalność związaną z obszarem kultury, które pozytywnie odpowiedzą na apel Narodowego Centrum Kultury i wyrażą gotowość do zapewnienia opieki nad stażystami.


Więcej informacji o Wiosennej edycji na stronie.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego