Program Stypendialny dla Dziewczyn w STEM AlphaLab – Perspektywy

Jesteś kobietą i w październiku rozpoczynasz studia na jednym z kierunków z obszaru STEM? Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z firmą AlphaLab Capital rusza z nowym programem stypendialno-mentoringowym Program Stypendialny dla Dziewczyn w STEM AlphaLab – Perspektywy.

CO? - Program Stypendialny dla Dziewczyn w STEM AlphaLab – Perspektywy

O PROGRAMIE
Najnowszy program stypendialno-mentoringowy Perspektyw, realizowany wspólnie z firmą AlphaLab Capital, to kolejne z prokobiecych działań podejmowanych z myślą o tym, by zwiększać udział kobiet na studiach i w nauce w obszarze STEM, a dalej – w sektorze nowych technologii. Celem programu jest harmonijny rozwój obszaru STEM, by efektem równowagi płci w sektorze nowych technologii stał się jego niedyskryminujący chrakter (tak w dostępie do stanowisk, jak i w prowadzonych badaniach czy wreszcie w proponowanych komercyjnie innowacjach i rozwiązaniach).

Program rusza w październiku 2022 i składa się z dwóch elementów:

• Atrakcyjnego dwuletniego stypendium (30 000 zł na okres X 2022 – VI 2024) oraz bezpłatnego cyklu szkoleń online.
  • Dodatkowo dla 20 beneficjentek programu przewidziano bezpłatny udział w prestiżowym Women in Tech Camp 2022 (inspiracyjny obóz dla najzdolniejszych studentek) oraz w Perspektywy Women in Tech Summit 2023 (największa w Europie konferencja dla kobiet w technologiach).

Program skierowany jest do maturzystek 2022 od roku akademickiego 2022/2023 studiujących w obszarze STEM.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy — organizacja pozarządowa non-profit, działająca od 1998 roku, która specjalizuje się we wspieraniu młodych ludzi w podejmowaniu najważniejszych życiowych decyzji, takich jak wybór zawodu, szkoły i uczelni oraz w budowaniu jakości polskiego szkolnictwa średniego i wyższego.

AlphaLab Capital Group to oparta na technologii grupa handlowa, która codziennie przeprowadza transakcje o wartości ponad 2 mld USD w kryptowalutach na ponad 40 giełdach, zarówno scentralizowanych, jak i zdecentralizowanych.

Aplikacja odbywa się poprzez stronę.