Program Enactus

Szukasz nowych możliwości rozwoju? Weź udział w programie Enactus. To możliwość wymiany doświadczeń i współpracy z innymi uczelniami, a w konsekwencji ciekawe projekty oraz wydarzenia międzynarodowe.

CO? – program Enactus

O INICJATYWIE
W Polsce Program prowadzony jest w ramach działań Enactus Poland. Głównym Partnerem programu jest firma BIGRAM. Wspólnie ze studentami zrzeszonymi w Programie oraz Partnerami i ośrodkami akademickimi tworzy innowacje społeczne w oparciu o Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ i koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zadaniem studentów w ramach Programu jest zaplanowanie i realizacja biznesowych projektów w 3 obszarach: ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Projekty studenckie odpowiadają na konkretne problemy lokalnej społeczności jednocześnie będąc rozwiązaniami innowacyjnymi. Poprzez wdrażanie i wykorzystanie koncepcji biznesowych, edukację grupy docelowej oraz jej aktywizację, działania osiągają mierzalne i stabilne efekty.

Wspólnie z Partnerami Programu organizowane są konkursy i wyzwania biznesowe skierowane do studentów. Na podstawie tematu i opisu problemu studenci tworzą rozwiązania, które odpowiadają na problemy firmy. Studenci otrzymują szansę na wygranie nagród rzeczowych i pieniężnych.

Enactus Poland jest również organizatorem 3 kluczowych, cyklicznych wydarzeń biznesowych:

• Konferencja Starter

Dwudniowe wydarzenie organizowane na początku każdego roku akademickiego w listopadzie. Ma na celu wprowadzenie do Programu nowych członków, integrację i przekazanie wiedzy dotyczącej zarządzania projektami, teambuildingu itp.

• Konferencja Future Leaders

Dwudniowa konferencja organizowana co roku w semestrze letnim na jednej z Uczelni, na której działa Zespół Enactus podobnie jak pierwsza konferencja. Uczestnicy biorą udział w warsztatach z tematyki zarządzania sobą, design thinkingu, leadershipu, negocjacji itp.

• Enactus Poland National Competition

Prestiżowe wydarzenie, którym są krajowe eliminacje na najlepszy projekt biznesowy spośród wszystkich zespołów Enactus w Polsce. Studenci prezentują swoje projekty przed biznesowym jury składającym się z Prezesów polskich i zagranicznych spółek. Zwycięski zespół reprezentuje nasz kraj na międzynarodowym konkursie Enactus World Cup.

Enactus World Cup to coroczna międzynarodowa konferencja Enactus i konkurs na najlepszy projekt społeczny spośród reprezentacji z ponad 30 krajów. Jest to prawdziwe święto wszystkich zespołów Enactus z całego świata. Enactus World Cup 2022 odbył się w Puerto Rico, a tegoroczna edycja Enactus World Cup 2023 odbyła się w Utrechcie w Holandii.

Enactus to globalna organizacja non-profit skupiająca się na rozwijaniu projektów społecznych, które mają na celu poprawę jakości życia oraz zrównoważony rozwój społeczności lokalnych. Nazwa "Enactus" pochodzi od połączenia słów "entrepreneurship" (przedsiębiorczość), "action" (działanie) i "us" (nas), co odzwierciedla cel organizacji - inspirację do działania i tworzenia pozytywnych zmian w świecie.

1. Zebranie min. 5-ciu studentów wraz z potencjalnym przedstawicielem Uczelni - Opiekunem Naukowym zespołu, który będzie pełnił funkcję Faculty Advisora.
  2. Wypełnienie formularza aplikacyjnego o utworzenie zespołu znajdującego się na stronie wraz z szczegółowymi informacjami.
  3. Poczekanie na kontakt z strony teamu Enactus Poland, który przeprowadzi proces kwalifikacyjny zespołu do Programu.
  4. Po pozytywnej kwalifikacji zespołu otrzymanie niezbędnych informacji i dokumentów do dalszej pracy zespołu!
Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (3 votes)