Program dla polskich asystentów językowych w Hiszpanii

Znasz język angielski? Chcesz wyjechać do Hiszpanii? Aplikuj do programu polskich asystentów językowych w Hiszpanii.

CO? – program dla polskich asystentów językowych w Hiszpanii

O PROGRAMIE
Program ten pozwala zdobyć doświadczenie osobiste i zawodowe, a także poznać hiszpański system edukacji. Udział w programie polega na pracy przez jeden rok szkolny jako asystent hiszpańskich nauczycieli języka angielskiego (lub innego przedmiotu nauczanego w języku angielskim) w publicznych szkołach podstawowych lub średnich. Asystent nie ma obowiązków nauczycielskich (administracyjnych, biurokratycznych czy akademickich), zawsze pracuje w towarzystwie i pod nadzorem hiszpańskich nauczycieli.

Chociaż w niektórych regionach Hiszpanii mogą występować niewielkie różnice, ogólna zasada jest taka, iż asystenci otrzymują miesięczny dodatek w wysokości 800 euro na wyżywienie i zakwaterowanie za 14 godzin tygodniowo pracy w szkołach. W niektórych przypadkach dodatek ten może być wyższy, jeśli zwiększy się liczba godzin pracy w tygodniu. Dodatek nie jest wynagrodzeniem, więc nie podlega opodatkowaniu. Polscy asystenci mają również zagwarantowaną opiekę zdrowotną podczas pobytu w Hiszpanii.

Wymagania:

• znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej C1,
  • obywatelstwo polskie lub stałe miejsce zamieszkania w Polsce,
  • dyplom ukończenia studiów wyższych lub student uczelni wyższej, co najmniej na drugim roku,
  • osoba pełnoletnia (18 lat przed 1 stycznia 2023 r.),  poniżej 60 lat w dniu 1 stycznia 2024 r.
  • Należy przedłożyć podpisany list motywacyjny oraz list referencyjny lub raport, od nauczyciela lub pracodawcy, z datą nie wcześniejszą niż wrzesień 2022.
  • Nie jest wymagana znajomość języka hiszpańskiego.

Dla polskich kandydatów jest dostępnych 60 miejsc, a termin składania wniosków upływa 4 kwietnia 2023 r.

Dodatkowe informacje, także o procesie aplikacji znajdują się na stronie.