Konkurs na najlepszy reportaż w roku akademickim 2010/2011

W imieniu Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi  zapraszamy do udziału w IV edycji Konkursu im. Julka Cyperlinga „Świat w zbliżeniu. Ukryte w szufladzie” na Najlepszy Reportaż w Roku Akademickim 2010/2011.

Ideą konkursu jest prezentowanie i promowanie dziennikarskiej twórczości studentów, którzy poprzez swoją aktywność reporterską opisują i dokumentują „świat w zbliżeniu", odkryty nie tylko przez autora, ale również w formie reportażu utrwalony na dowolnym nośniku medialnym. Tematyka konkursu jest dowolna, choć musi korespondować z metaforycznym tytułem konkursu „Świat w zbliżeniu. Ukryte w szufladzie”. W konkursie mogą brać udział zespoły wieloosobowe.

Prace konkursowe oceniane będą w czterech kategoriach:

• reportaż literacki (pisany),
  • reportaż fotograficzny,
  • reportaż filmowy,
  • reportaż radiowy.

W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:

• nagroda główna i tytuł Najlepszego Reportażu w Roku Akademickim 2010/2011 przyznawana przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Łodzi oraz wyróżnienia (ogólna pula nagród finansowych to 5000 PLN),
  • nagroda specjalna (dwuosobowy karnet na imprezy organizowane przez Toya Studios w Klubie Wytwórnia w sezonie artystycznym 2011/ 2012) ufundowana przez TOYA Studios Sp. z o. o. za pracę, która nawiązuje do hasła: muzyka i nadzieja,
  • wyróżnienia w postaci Dyplomów Honorowych,
  • nagrody specjalne przyznawane przez Fundatorów (min. MP4, dysk przenośny).

Termin nadsyłania prac mija 9 maja 2011 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czerwcu 2011 roku podczas uroczystej Gali w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi, przy ulicy Żeromskiego 115, a także opublikowane na stronie internetowej uczelni.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć tutaj.

Do pobrania: