Wykład „Krajobraz cyberzagrożeń – kto jest na celowniku?”

Pokaż w kalendarzu: 
0

Jak uniknąć cyberataku? Jak postępować, by nie zostać oszukanym przez złodziei internetowych? Odpowiedzi na te pytania poznasz podczas wykładu online Andrzeja Karpińskiego, Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa w Grupie BIK, pt. „Krajobraz cyberzagrożeń – kto jest na celowniku?”.


 


CO? – Wykład „Krajobraz cyberzagrożeń – kto jest na celowniku?”
KIEDY? - 20 października 2022 r. o godz. 11.00
GDZIE? - online


O WYKŁADZIE
"Na pracownika banku", "na firmę energetyczną", "na kuriera", "na wygraną w loterii" - to tylko krótka lista sposobów złodziei danych, by wyłudzić nasze dane. Nie wolno uśpić czujności, bo nasze personalia w rękach złodziei oznaczają wysokie niebezpieczeństwo. Przestępcy mogą wyłudzić nasze dane, wykorzystując różne przebiegłe chwyty socjotechniczne. Czy powinniśmy się tym przejmować? Zdecydowanie! 

Każdego dnia skradzione dane wykorzystywane są do wyłudzania kredytów, zawierania fałszywych umów z operatorem telekomunikacyjnym czy zakładania fałszywej działalności gospodarczej. Tylko w I kwartale 2022 r. zablokowano wyłudzenia kredytów na prawie 52 mln zł. 

W trakcie webinarium Prelegent opowie o rodzajach zagrożeń, technikach stosowanych przez złodziei, efektach i skutkach dla osób, które zostały dotknięte takim działaniem.

Czas trwania wykładu: 60 minut + sesja pytań.

Prowadzący wykład: Andrzej Karpiński - Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa - Grupa BIK oraz Przedstawiciel CSIRT KNF.

CERTYFIKAT: Każdy uczestnik po wykładzie otrzyma maila z podziękowaniem wraz z linkiem do certyfikatu uczestnictwa (wystawiony na podane podczas rejestracji Imię i Nazwisko).


SPOSÓB REJESTRACJI
Rejestracji na wykład online można dokonać od razu po otrzymaniu maila. Organizator sugeruje nie później niż 15 min przed rozpoczęciem wykładu.

Aby zarejestrować się na wykład, należy kliknąć w poniższy link - wpisać imię, nazwisko, nazwę uczelni, liczbę studentów na wykładzie (wpisać liczbę tylko w przypadku, gdy wykład jest transmitowany w sali wykładowej ) oraz adres e-mail. Link do zapisów. 

WAŻNE: W wykładzie online można uczestniczyć korzystając najlepiej z komputera/laptopa (także można korzystać ze smartfonu lub tabletu) używając aktualnej przeglądarki internetowej: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari lub Edge. Najlepiej skorzystać z najaktualniejszej wersji przeglądarki Google Chrome.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego