Wolontariat w Stowarzyszeniu "Dom Aniołów Stróżów"

Chcesz sprawić, by świat dzieci i młodzieży był lepszy? Możesz podzielić się z innymi swoim czasem, energią, zainteresowaniami? Zostań wolontariuszem w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów".

CO? – wolontariat w Stowarzyszeniu "Dom Aniołów Stróżów"

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” pomaga dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz ich rodzinom.

Stowarzyszenie na co dzień działa na rzecz społeczności lokalnej Załęża i Batorego i pomaga ponad 80 rodzinom, prowadząc Specjalistyczne Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci w wieku 2,5-14 lat, Placówkę opiekuńczą z elementami pracy ulicznej, Programy Pracy Podwórkowej i Ulicznej, Socjoterapeutyczny Klub Młodzieżowy, Poradnię Rodzinną oraz Klub Rozwoju Dzieci i Młodzieży.

Wykaz placówek, w których można odbyć wolontariat.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" od prawie 25 lat pomaga dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz ich rodzinom.

Stowarzyszenie działa na terenie Katowic (dzielnica Załęże), Chorzowa (dzielnice: Chorzów-Centrum i Chorzów-Batory) oraz Sosnowca (dzielnica Juliusz).

Wolontariat w Domu Aniołów Stróżów to propozycja zarówno:

• dla uczniów, studentów, jak i osób pracujących,
  • dla tych, którzy swoją zawodową przyszłość wiążą z pracą socjalną, pedagogiką, psychologią i chcieliby nauczyć się zawodu, jak i tych, którzy chcą po prostu poświęcić trochę wolnego czasu i zrobić coś dobrego,
  • dla chcących pracować bezpośrednio z ludźmi (dziećmi, młodzieżą, dorosłymi), jak i na rzecz ludzi, ale wspierając pracę biura stowarzyszenia,
  • dla humanistów, jak i ścisłowców,
  • dla kobiet i dla mężczyzn.

Zgłoszenia i kontakt: anielskiwolontariat@anioly24.pl

DODATKOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE POSZCZEGÓLNYCH PLACÓWEK:

• Katowice-Załęże: ul. Gliwicka 148, tel. 32 250 90 10
  • Chorzów-Batory: MDK Batory ul. Stefana Batorego 6, p. 304, tel. 731 900 267
  • Sosnowiec-Juliusz: ul. Czołgistów 5, tel. 575 323 444
  • Biuro Stowarzyszenia, Promocja, Akcje Charytatywne: Katowice, ul. Andrzeja 12a, tel. 32 251 75 33